Kapat

2019 IMEI Kayıt Ücreti Ne Kadar?

Anasayfa
HABER 2019 IMEI Kayıt Ücreti Ne Kadar?

Yurt dışından getirilen telefonlarda kayıt ücreti ne kadar oluyor? Yolcu beraberinde getirilen telefonların IMEI kayıt ücreti değiştirildi.

Yurt dışından getirilen telefonların Türkiye’de sorunsuz olarak kullanılabilmesi için IMEI kaydı yaptırılması gerekmektedir. IMEI kaydı olamayan telefonlar 120 gün içerisinde kapanmaktadır. Yurt dışından getirdiğiniz telefonların bu sebeple IMEI kaydı yaptırmanız gerekmektedir.

Cep telefonu IMEI kaydı yaptırmak isteyen kullanıcılar yakın bir zaman kadar 618TL harç ücreti ödüyordu. IMEI kayıt ücreti 2019 tarifesi geçtiğimiz Temmuz ayında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile güncellendi.

Buna göre, yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı maktu tutarı 1.500 TL olarak yeniden belirlendi. Yeni IMEI kaydı yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle 1.500TL olan harç ücretini yatırması gerekiyor.

IMEI kaydı yaptırmadan önce telefonunuzun IMEI kaydı olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

e-devlet imei sorgulama için tıkla…

Telefonunuzun imei numarasını öğrenmek için;

→ Arama ekranını açın

*#06# tuşlayın

→ Ekrana cihazınıza ait imei numarası gelecektir.

Telefon IMEI kaydı nasıl yapılıyor? IMEI kaydı olmayan telefonlar nasıl belirlenir? IMEI kaydı kontrolü nasıl yapılır? Güncel IMEI kayıt ücreti ne kadardır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  En Popüler Instagram Yemek Etiketleri #Hashtag 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir