Kapat

A101’den Alınan Ürünlerde Garanti, İade, Değişim İşlemleri

Anasayfa
Çözüm A101’den Alınan Ürünlerde Garanti, İade, Değişim İşlemleri

Ülkemizde zincir marketler her hafta çıkan aktüel bültenlerinde elektronik ürünlere de yer veriyor. Özellikle A101 her perşembe yaptığı indirimlerde mutlaka elektronik ürünlere de yer veriyor. Uygun fiyatlı bu elektronik ürünler çoğu müşterinin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Bu noktada A101’den telefon, televizyon, tablet, bilgisayar yada diğer elektronik ürünlerden satın alan yada satın almak isteyen müşterilerin kafasında bir kaç soru işareti oluyor. En çok merak edilen konuların başında “A101’den alınan telefon iade edilebilir mi?”, “A101’den alınan ürünün garantisi var mıdır?”, “A101’den alınan televizyon kurulumu nasıl yapılır?” geliyor. Bu makalemizde bu soruları yanıtlayacağız.

A101’den alınan ürünün garantisi var mıdır?

Öncelikle ülkemizde yasal yollardan satılan tüm elektronik ürünlerin garantisi en az 2 yıl olmak zorundadır. Bu yüzden A101’den alınan elektronik ürünlerin ( Telefon, Televizyon, Tablet, Mouse, Klavye vb. ) en az iki yıl garantisi vardır. Bu noktada önemli olan konu ürünler arızalandığında nereye götürmeniz gerektiğidir.

A101’den alınan bir elektronik cihaz arızalandığında aksi bir durum yok ise ülkemizde satın aldığınız markaya teknik servis hizmeti veren servise götürmeniz gerekiyor. Satın aldığınız ürüne hangi servisin baktığını ürünün garanti belgesinden yada internetten öğrenebilirsiniz.

A101 İade, Değişim İşlemleri

A101’den alınan elektronik ürün “Telefon, Tablet vb.” arızalandığında iade yada değişimi için öncelikle teknik servisten iade, değişim raporu almanız ardından satın aldığınız şube ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

A101’den alınan televizyon kurulumu nasıl yapılır?

Ülkemizde elektronik mağazalarında satılan 40 inç ve üzeri televizyonlar normal şartlar altında servis tarafından kurulur ve garantisi başlatılır. Ancak A101’de satılan televizyonların çoğunda böyle bir prosedür yok. İsteğiniz doğrultusunda servis kurulum için geliyor ancak ekstra kurulum ücreti talep ediliyor.

Ürünü satın alırken mutlaka kurulum bilgisi almanızı tavsiye ediyoruz. Bazı üst modellerde garanti servis kurulumu ile başlatıldığından daha sonra servis konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook Telefon Rehberini ve Kişileri Paylaşıyor Mu?

A101 resmi sitesinde yer alan İade Değişim Koşullarını bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

A101’den aldığınız ürünler hakkındaki soru ve yorumlarınızı bize yorum kısmından yada Soru Cevap platformundan iletebilirsiniz.

“A101’den Alınan Ürünlerde Garanti, İade, Değişim İşlemleri” üzerine 2 yorum

  1. sevgi says:
    • avatar EMRE ASLAN says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir