Kapat

ABD FCC Başkanı ‘Blockchain Teknolojisine Engel Olunmamalı’

Anasayfa
Kripto Para ABD FCC Başkanı ‘Blockchain Teknolojisine Engel Olunmamalı’

ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) başkanı, gelişmekte olan bir teknoloji olan Blockchain’in “eski”düzenlemeler olarak adlandırılabilecek bazı politikalar nedeniyle engellenmemesi görüşünde olduğunu söyledi.

FCC başkanı Ajit Pai, geçtiğimiz hafta Cuma günü Indian Express gazetesine kripto paralar ve Blockchain hakkında açıklamalarda bulundu.

Hindistan Mobil Kongresi 2018’de konuşan Pai, teknoloji endüstrisinde verilerin şeffaflığının şüphesiz çok öenmli olduğunu ve bu konuda Facebook ve Google gibi şirketlerle bilgi alışverişinde bulunmanın yararlı olacağını söyledi.

Pai , 1930’larda ilk olarak yasa olarak başlatılan ABD’de telekomünikasyona rehberlik eden uygulama kurallarında yapılan düzenlemelere rağmen blok zincir, makine öğrenimi ve yapay zeka gibi teknolojileri keşfetmenin hala zor olduğunu açıkladı .

FCC başkanı, “Bunlar çok dinamik endüstriler ve gelecek yıllarda öngörülebilir yapay zeka, makine öğrenimi, blok zinciri ve kuantum hesaplama gibi şeyler iletişim ağlarının nasıl çalıştığı üzerinde önemli etkiye sahip olacaktır”. dedi.

Telekomünikasyon sektöründe Blockchain teknolojisi ile sektörün büyük bir pazara açılacağı, 2023 yılına kadar 1 milyar dolarlık sanayiye yükseleceği bir çalışma öngörülse de, özellikle Hindistan ve ABD’de telekom endüstrisi ile ilgili yönetmelikler bu durumu engellemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir