Kapat

Açık Lise Sınavı Telafisi Yapılacak!

Anasayfa
HABER Açık Lise Sınavı Telafisi Yapılacak!

Açık Lise Sınavı Telafisi Yapılacak!

 

Sınav için başlanan, soruların kodlama kağıdında ki basımın teknik hatalarından ötürü bir oturumda 4 dersten fazla alan öğrenciler, bu derslerin kodlama kağıtlarında olmaması ile karşılaştı. Bunun üzerine 4 üzeri dersten sınava girecek öğrenciler için MEB açıklaması bekleniyordu. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Mart 2018 – 1 Nisan 2018 tarihinde yaptığı Açık Lise sınavlarının ardından teknik bir hatanın yaşandığını açıkladı, sınava katılan öğrencilerden özür dileyerek, telafi sınavının yapılacağını açıkladı. Hatanın neden kaynaklandığını merak edenler için ise bakanlık şöyle bir açıklamada bulundu:
 
"Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı sadece 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır."
 
"4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır.Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 

 Sınav Giriş belgesi ne zaman çıkacak?

 
Son olarak ise;  21 Nisan 2018 tarihinde yapılacak telafi sınavının giriş belgesinin,15-16 Nisan 2018 tarihlerinde yayınlanması bekleniyor. Teknobur ekibi sınava girecek öğrencilerimize başarılar diler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir