Kapat

Age of Empires IV Ne Zaman Çıkacak?

Anasayfa
Video Galerisi Age of Empires IV Ne Zaman Çıkacak?

Age of Empires IV Ne Zaman Çıkacak?

Age of Empires IV oyunun fragmanı nihayet geldi, oyunun çıkması bir bakıma kesinleşti. Serinin önceki oyunlarından olan Age of Empires II’i 1999’tan beri yıllarca oynayan bir hayran kitlesi vardı ve gerçekten sıkılmadıklarını belirtiyorlardı. Oyunun ve serinin en sevilen yanı gerçekten de stratejik açıdan ve özel askeri birim açısından, ırkların bolluğu ve doyurucu olmasıydı diyebiliriz. Bunun dışında grafiğe takılmadan rahat rahat bilgisayar başında, arkadaşlar ile sabahlamalık, stratejik hamle gerekliliği ile düşündüren bir oyun. Çoğu haritanın çoklu oyuncuya müsait olması sebebiyle de ne kadar hoş olduğunu belirtmemiz lazım.

Seride bir diğer beğeni kazanan oyun ise (Age of Empires II’ciler pek sevmese de) Age of Empires Myhtology’di. Oyun mitolojik devirlerde geçiyordu, dolasıyla konu alınan antik uygarlıklar ve onların inanışlarını oluşturan mitolojiydi. Yine çoklu oyuncuya müsait haritalar vardı ve çoğu kullanıcı tarafından çeşitliliği ve özelleştirme seçenekleri ile gönülleri fethetmişti. Bunun dışında oyunun ana görev senaryosu, bildiğimiz mitolojik hikayelere dayanıyordu ve neredeyse dünyadaki her kültürü yansıtacak derede başarılıydı. Oyuna 28 Ocak 2016’da Tale of Dragon genişleme paketi geldi ve extented edition adı altında oyuna grafik güncellemesi ile paketi birleştiren versiyon gelerek muhteşem bir hal almıştı.

Bu 2 güzel oyunun ardından oynayanlar tarafından pek fazla sevilmeyen Age of Empires III çıkmıştı, bazı seri fanlarını hayal kırıklığına uğrattıklarını belirtmek gerek çünkü 18 Ekim 2005’de ki oyunun ardından yeni bir oyun çıkarmaları için 13 sene geçmesi gerekti. Milattan sonra 1500-1850 arasında geçen oyunumuz, seçtiği tarih gereği tüfeklerin ve topların geçtiği oyun sanıyoruz ki iddiasını yerine getiremediği için vasat bir yapım kabul edildi. 6 gün önce çıkan Age of Empires Definitive Edition beğenileri toplamış gözüküyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Frenzel'den akrobat telefon kılıfı | AD

Şimdi çıkacak olan oyunumuza gelirsek ise fragmanımız  21 Ağustos 2017’de Windows’un resmi Youtube kanalı tarafından yayınlanmıştı. Henüz ortada fazla bilgi yok ancak dünya savaşlarında geçecek olması ve tarihteki büyük imparatorluklar ile büyük göçleri konu alması bekleniyor. Fragmana bir göz atmak gerekiyor ise:

Zaman değiştirir, her şeyi ve herkesi. İmparatorluklar yükselir.
Krallıklar düşer. Karada ki savaş lekelenmişti, ateş ve kanla.
Fakat bizim açlığımız macera içindi.Keşifler.Buluşlar.
Ve fetih zamanın karşısında dayanacak.
Bizim savaşımız doğrudan tarihin kendisi.
Şimdi yeni bir çağ doğuyor bizim aramızdan.

“Age of Empires IV Ne Zaman Çıkacak?” üzerine 2 yorum

  1. hüseyin says:
  2. fatih says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir