Kapat

Akıllı Spor Malzemeleri Dönemi Geliyor

Anasayfa
HABER Akıllı Spor Malzemeleri Dönemi Geliyor

Spor sağlıklı yaşam için en önemli faktörlerden bir tanesidir. Spor yapmanın insan hayatına bir çok olumlu etkisi bulunmaktadır. Spor yaparken yapılan yanlışlar ‘hesaplama hataları, yanlış ölçümler’ ve bunun gibi bir çok faktör bazen insan sağlığına olumsuz yönde de etki edebiliyor.

Spor profesyoneller eşliğinde spor salonlarında yapılsa bile sonuç çok değişmiyor. Başta yakılan kalori hesabı olmak üzere birçok metrik tam anlamıyla doğru olarak kullanıcılara sunulamıyor. Bu noktada aslında hayatımızın her alanında olan akıllı cihazlardan daha fazla yararlanılması gerekiyor.

GymKit nedir? Nasıl kullanılır?

Apple bu noktada spor salonlarındaki makineler ile giyilebilir teknolojiye sahip ürünler arasında bağlantı kurulabilecek yeni bir teknolojiye imza attı. Bu yeniliğin adı GymKit. Apple’ın akıllı saat modeli Apple Watch ile spor salonlarındaki aletlerin birbiriyle bağlı olarak çalışmasını sağlayan GymKit, çift yönlü veri akışıyla kullanıcıların spor salonlarında daha doğru datalarla spor yapabilmesini sağlıyor.

Üstelik bu teknolojiyi kullanmak oldukça kolay görünüyor. GymKit kullanımı için Spor salonundaki makinelerin üzerindeki NFC teknolojili alana Apple Watch’unuzu yaklaştırmanız ile birlikte Apple Watch’tan gelen ikaz sesiyle GymKit teknolojisi devreye giriyor. Bu kısa işlem sonucunda artık spor aleti ile Apple Watch bağlantısı kurulmuş oluyor.

Bağlantı kurulduktan sonra tek bir dokunuş ile GymKit üzerinden seçeceğiniz antrenman şekline göre verileriniz spor aletinin ekranında kolayca takip edilebilmektedir. Bu sayede spor yaparken harcadığınız kalori, koşu hızı ve nabız verisi gibi bir çok veriye anında erişim sağlayabilirsiniz.

Akıllı spor malzemeleri ve mobil uygulamalar yakında hızla yayılacak gibi duruyor.

Daha önce hiç beden kitle endeksi hesapladınız mı? Bağlantıdaki siteden anında kitle endeksinizi hesaplayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir