Kapat

Akıllı Telefonu Televizyon Kumandası Yapma [ÇÖZÜM]

Anasayfa
Çözüm Akıllı Telefonu Televizyon Kumandası Yapma [ÇÖZÜM]

Akıllı telefonları kumanda olarak kullanmak için telefonunuza yüklü olan bir kontrol uygulaması olması yada ek bir uygulama yüklemek gerekiyor. LG gibi bazı markalar akıllı telefonlarında kendi markalarına ait televizyonların kontrolü için uygulamayı fabrika çıkışında sunuyor. Huewai bir çok markanın uzaktan kumanda kontrolünü sağlayan uygulamayı yine üst segment telefonlarında yüklü olarak sunuyor.

Telefonu kumanda olarak kullanma, Samsung, Apple, Panasonic, Philips, Sony, LG, Grundig, Suny, Vestel marka akıllı televizyonların tamamında çalışmaktadır.

Akıllı Telefonu Televizyon Kumandası Yapma

Akıllı telefonları kumanda olarak kullanmak için telefonunuzda yüklü olan bir uygulama yoksa Evrensel TV Uzaktan Kumanda uygulaması sayesinde akıllı televizyonunuzu telefondan kontrol edebilirsiniz.

Evrensel TV Uzaktan Kumanda uygulaması kullanımı oldukça basittir. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra akıllı televizyonunuz ile aynı ağa bağlamanız durumunda telefonu kumanda olarak kullanabilirsiniz.

Evrensel TV Uzaktan Kumanda uygulamasında kullanabileceğiniz özellikler,

-Televizyonu Açma/Kapatma

-Ses seviyesini değiştirme

-Kanal numarasını değiştirme

– Gezinme pedi kullanımı

-Video kontrolü (Oynat / Duraklat / Durdur …)

-Menü, Seçenekler, Bilgi, Araçlar

‎Evrensel tv uzaktan kumanda
‎Evrensel tv uzaktan kumanda

Diğer bir telefon uzaktan kumanda uygulaması Akıllı Uzaktan Kumanda uygulaması ile WiFi ağına bağlamadan televizyonunuzu kızılötesi yardımı ile telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. Akıllı uzaktan kumanda uygulaması aynı zamanda klima, ses sistemi, dvd player, kamera gibi cihazlarıda akıllı telefondan kontrol etmenizi sağlamaktadır.

‎Akıllı uzaktan kumanda
‎Akıllı uzaktan kumanda
Developer: xiuwen wang
Price: Free

TV için Uzaktan Kumanda
TV için Uzaktan Kumanda

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Windows 10 - Light Tema Nasıl Aktifleştirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir