Kapat

Alibaba’nın T-Mall Platformu Sınır Ötesi İşlemler İçin Blok Zincirine Geçiyor

Anasayfa
Blockchain Alibaba’nın T-Mall Platformu Sınır Ötesi İşlemler İçin Blok Zincirine Geçiyor

Alibaba’nın T-Mall e-ticaret platformunun, sınır ötesi tedarik zinciri için lojistik şirketi Cainiao ile ortaklık kurarak blok zincir teknolojisini kullanacağı bildirildi.

Çin’in haber ajansı Xinhua’da aktarıldığı üzere, şirketler arasındaki ortaklık ile, ithalat ve ihracat için ürünlerle ilgili bilgilerin, menşe ülke, nakliye limanı ve metodunun, varış limanının ve gümrük raporunun bilgilerinin bir blok zincire taşınması hedefleniyor.

Alibaba’nın yatırımcı olduğu Cainiao, blok zincirinin sınır ötesi e-ticaret için kabul edilmesi gereken önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirtiyor.

Bu amaçla, ortaklık, Şanghay, Guangzhou ve Shenzhen de dahil olmak üzere Cainiao tarafından kapsanan çeşitli şehirlerde bulunan Çinli tüketicilerin mobil uygulama yoluyla 50 ülkeden yaklaşık 30.000 ürünün blok zincir tabanlı lojistik bilgilerini izleyebilecekleri iddia ediliyor.

Ortaklık ayrıca, taklit ürünlere karşı verilen savaşta tüketici güvenini artırmak için Alibaba’nın bir hamlesi olarak görülüyor.

Daha önce bildirildiği üzere, Alibaba, gıda güvenliği çerçevesi olarak adlandırılan blok zincir teknolojisini kullanarak gıda dolandırıcılığını azaltmayı amaçlayan bir sistem geliştirmek için geçen yılın başında PwC ile işbirliği yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Razer Blade 15" incelemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir