Kapat

Amazon Çalışanları Ekim Ayına Kadar Evden Çalışabilir

Anasayfa
HABER Amazon Çalışanları Ekim Ayına Kadar Evden Çalışabilir

Covid-19 salgını sebebi ile teknoloji devi şirketler önlemleri arttırmaya devam ediyor. Amazon, merkezde çalışan personellerin virüse karşı korunması için uzaklaştırma önlemleri alınacağını duyurdu. Merkezde çalışmak durumunda olan personeller için ise gerekli önlemlerin alınacağı ve zorunlu maske verileceği söylendi.

E-ticaret devinin kurumsal personele “en azından Ekim’e kadar” evden çalışma seçeneği olduğunu söylediği bildirildi. Sosyal mesafeyi koruma ve Covid-19’un yayılmasını önleme taahhüdünün bir parçası olarak Amazon, şirket içi çalışan sayısını minimuma indirmeyi hedefliyor. 

Amazon’un CEO’su, evden çalışma durumuna rağmen yeni Amazon cihazları, hizmetleri ve içeriğindeki ilerlemenin yavaşlamadığını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde çevrimiçi alışverişe artan ilgi sonrası 100 bin yeni personel alacağını duyuran Amazon, salgına karşı önlemlere tam destek vermek ve istihdamın artması için önümüzdeki günlerde personel sayısını arttırmayı hedefliyor. Dünya devi şirketin virüs salgını sonrası bir çok şirkete yardım ettiği söyleniyor.

Salgın sürecinde ve sonrasında çalışanların ücretlerinde artış sağlamak amacı ile şirketin yeni yatırımlar yapacağı ve bu yatırımların yaklaşık 500 milyon doları aşmasının beklendiği kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Yeni Nokia 3310 bazı ülkelerde çalışmayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir