Kapat

Amazon Gelecek Yıl “Stadia Benzeri” Bir Oyun Platformunu Duyurabilir

Anasayfa
HABER Amazon Gelecek Yıl “Stadia Benzeri” Bir Oyun Platformunu Duyurabilir

Google, piyasadaki ilk akış temelli oyun platformu olan Stadia’yı geçtiğimiz günlerde belirli ülkeler için piyasaya sürdü. İlk bakışta gecikme süreleri ile gündeme gelen Stadia birçok farklı yönden eleştirilse de, platformun büyük bir potansiyele sahip olduğu düşünülüyor. Microsoft’un da test ettiği Project xCloud ile birlikte yükselişe geçen oyun akış teknolojisi, teknoloji devleri tarafından büyük ilgi görüyor.

CNET tarafından aktarıldığı üzere, Amazon da bu alandaki projesine dair detayları önümüzdeki yıl açıklayacak. Bu iddia ilk olarak Ocak ayında dedikodu olarak gündeme gelmiş olsa da, şu anda sağlam kaynaklara dayandırılıyor. Henüz resmi olarak duyurulmadığı için detaylara dair bir bilgi bulunmuyor. Ancak dayandırılan kaynaklara göre platform 2020 yılında piyasaya sürülecek.

Aktarılan haberlere göre, büyük oyun firmalarından kişileri işe alan Amazon, oyun akış platformunun da dahil olduğu yeni bir girişim için hazırlık yapıyor. Amazon’un sahibi olduğu Twitch de şirketin oyun platformu için kullanabileceği bir araç haline gelebilir.

Amazon’un büyük olasılıkla piyasada yer alacağı düşünülse de, Netflix gibi diğer yayın platformlarının bu alanda faaliyet göstermesi beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Teknoloji Devleri 1 Saatte Ne Kadar Kazanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir