Kapat

Amazon Kendi Oyun Hizmetini Geliştiriyor

Anasayfa
HABER Amazon Kendi Oyun Hizmetini Geliştiriyor

Amazon oyuncuların dikkatini çekecek yeni bir hamle yapıyor.

Dev çevrimiçi alışveriş zinciri, Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, oyuncuların video oyunlarını yayın üzerinden oynamasını sağlayacak bir hizmet inşa ediyor. Amazon, oyun yayıncılarıyla oyunları hakkında konuşmaya başladı; ancak The Information’a göre, bu hizmet gelecek yıl tamamlanacak.

Amazon, iddialara karşı hemen bir yanıt vermedi.

Birkaç teknoloji devinin benzer hizmetler üzerinde çalıştığı yayın oyunları tamamen yeni bir teknoloji değil. Yayın üzerinden oyun oynamak için ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar (veya telefon) ve hızlı bir internet servisi. Sunucu üzerinden satın aldığınız oyunu bilgisayarınızın özellikleri düşük olsa bile internet hızınız yüksek olduğu sürece dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Ekim ayında Google, yaklaşmakta olan Assassin Creed Odyssey’i Chrome tarayıcısına getirmek için Ubisoft ile bir ortaklık kurmuştu. Aynı zamanda, Microsoft, Project x Cloud adlı bir Xbox oyunu için yayın hizmetini test ettiğini söyledi. Xbox One konsolunda çalıştırılmak üzere tasarlanan Forza ve Halo gibi oyunların Android telefonlarda ve tabletlerde oynandığı görüldü. Sony’nin PlayStation Now hizmeti, PS4 ve Windows PC abonelerinin yüzlerce oyunu yayınlamalarını ve indirmelerini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir