Kapat

Amazon Mart ayında Türkiye’de satışa başlayacak!

Anasayfa
HABER Amazon Mart ayında Türkiye’de satışa başlayacak!

ABD’li e-ticaret devi Amazon’un Türkiye’ye girişi tarihi belli oldu.

Giriş tarihinin belli olması ile birlikte çeşitli mesajlar ile reklam çalışması yürüten Amazon, toptancı ve satıcılara “hazır olun” mesajı verdi. İlk aşamada test satışları yapılacağıda belirtildi. Amazon’un Türkiye piyasasına ortalamanın altında bir komisyon oranıyla girmesi beklenirken e-ticaretten perakende sektörüne kadar tüm alanlarda pazar paylarında değişiklikler olacaktır. Amazon'un gelişi tüketici açısından oldukça sevindirici bir gelişme olurken rakipler ise şimdiden kampanya çalışmaları ve strateji geliştirmeye başladılar.

Uzun zamandır Türkiye ekibiyle komisyon oranları ve pazar araştırması yapan firma, büyük tedarikçilerle de bir araya gelerek beklentilerini dinledi. En çok merak edilen konuların başında gelen komisyon oranı ise %15 komisyon ortalamasının altında. Buda pazara oldukça güçlü gireceklerinin bir işaretidir. Amazon’un ortalama yüzde 10 komisyon oranı ile pazara gireceği konuşulanlar arasında.

Genelde girdiği ülkelerde o ülkenin en büyük e-ticaret platformunu satın alan Amazon’un Türkiye’de de bu yönde bir çalışma yapacağı idda ediliyordu ancak Türkiye pazarına kendi adıyla gireceği açıklandı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir