Kapat

Amazon Noel’de Satış Rekoru Kırdı

Anasayfa
HABER Amazon Noel’de Satış Rekoru Kırdı

Çarşamba günü açıklama yapan Amazon, dünya genelinde daha önce olmadığı kadar sipariş aldıklarını ve rekor sayıda satışa imza attıklarını açıkladı.

Amazon Dünya Çapı Tüketim CEO’su olan Jeff Wilke yaptığı açıklamada: “Bu sezon bizim için harika geçti ve 2019 yılında da kullanıcıların ihtiyaçlarına en uygun şekilde cevap vermeyi planlıyoruz” şeklinde aktardı.

Tam sayıyı açıklamayan Amazon, sezon boyunca Amazon Prime için milyonlarca kullanıcının üye olduğunu belirtti. Prime ile Amerika’da yaklaşık bir milyar ürünün satışı gerçekleştirildi.

Yılın son anlarında Prime üyelerinin sayısındaki artış ile Amazon satışlarında da büyük bir ivme sağlandı. Amazon Prime ile birlikte müşterilerin Noel boyunca hediyelerini tam zamanında almaları sağlandığı için kullanıcılar platforma büyük güven duyuyor. Amazon bu alanda rakiplerine karşı büyük bir üstünlük sağlıyor.

En çok satışı yapılan ürünlerin Echo Dot gibi Amazon ürünleri, oyuncaklar, kıyafetler ve aksesuarlar olduğu belirtildi.

Amazon’un 2017 yılındaki yıllık geliri 177 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Şirketin bu rakamı sene sonunda önceki yıla göre %37 artışla 220 milyar dolardan daha yüksek bir değere taşıması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir