Kapat

Amerika’da Bir Kadın Raflara Öksürerek 35,000 Dolarlık Gıdanın Çöpe Gitmesine Sebep Oldu

Anasayfa
HABER Amerika’da Bir Kadın Raflara Öksürerek 35,000 Dolarlık Gıdanın Çöpe Gitmesine Sebep Oldu

Amerika’da bir kadın kasıtlı olarak raflara öksürerek 35,000 dolarlık gıdanın çöpe atılmasına sebep oldu.

Ufak bir süper markete girerek sırayla tüm ürünlere öksürmeye başlayan kadın, çevredekilerin dikkatini çekti. Kısa sürede kadını marketten çıkaran market çalışanları polise haber verdi. Kadın polis tarafından gözaltına alındı.

Polis tarafından yapılan açıklamada kadının kasıtlı olarak gıdalar öksürdüğü ve akıl sağlığına dair rapor alındıktan sonra hakim karşısına çıkacağı belirtildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada kadının muhtemelen koronavirüs taşımadığı belirtilse de, her ihtimale karşı test işlemleri gerçekleştirilecek.

Kadının markette etkileşime geçtiği tüm ürünler çöpe atılırken, markette dezenfeksiyon işlemi başlatıldı. Market toplamda 35,000 dolarlık gıda ürününü çöpe atmak zorunda kaldı.

Akıl sağlığı raporunun ardından kadının ne gibi suçlamalarla karşılaşacağı henüz net değil.

Amerika’da Çarşamba günü Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, koronavirüsü kasıtlı olarak yayan kişilerin terörizmle suçlanabileceği belirtilmişti.

Bu haftanın başlarında, koronavirüs taşıdığını iddia eden bir adamın bir market çalışanına bilerek öksürdüğü bir olayda, adamın “terörist tehditler” suçuyla yargılanacağı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Microsoft Bing, COVID-19 İstatistiklerini Gösteren İnteraktif Harita Yayınladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir