Kapat

Android Pie’dan Sonra Çıkacak “Android Q”ya Dair Detaylar Çıkmaya Başladı

Anasayfa
HABER Android Pie’dan Sonra Çıkacak “Android Q”ya Dair Detaylar Çıkmaya Başladı

Google’ın işletim sisteminin en yeni versiyonu Android Pie, Ağustos ayında sadece Google Pixel cihazları için piyasaya sürüldükten sonra bu yılın başında çoğu Android cihazı için çıkış yapmaya başlamıştı.

Geçtiğimiz Perşembe günü Android forumu XDA-Developers, Google’ın bir sonraki Android sürümü “Android Q” ile ilgili bazı detayları paylaştı.

İşletim sistemi hala erken geliştirme aşamasında olduğundan dolayı henüz belli başlı bir değişiklik göze çarpmıyor.

Google kullanıcıların gizliliğini korumak amacıyla Android Q’da bazı büyük değişikliklere gidecek. Ayrıca sistem genelinde aktif edilebilecek gece modu da özelliklere eklenecek.

Gece modu telefonunuzu karanlık ortamlarda kullanmayı daha komforlu bir hale getiriyor. Bu özellik sayesinde ayrıca OLED ekrana sahip çoğu amiral gemisi Android telefonlarda batarya kullanımı da azalacak.

Uygulamalar ayrıca ilk açtığınız zaman konum bilginize ulaşma ile ilgili tercihlerinizi soracak. Böylece daha sonra ayarlarda uğraşmanız gerekmeyecek.

Android Q şu anda tamamen geliştirilme aşamasında olduğundan dolayı final sürümüne kadar çok fazla değişiklik geleceği tahmin ediliyor. Google muhtemelen bu sürümü 2019 yılının sonlarında piyasaya sürecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Periscope kapatılıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir