Kapat

Apple 1 trilyon dolarlık ilk şirket oldu!

Anasayfa
HABER Apple 1 trilyon dolarlık ilk şirket oldu!

Apple, 1 trilyon dolardan fazla piyasa değerine sahip ilk ABD şirketi oldu. Bu rekor iPhone yapımcısının ve analistlerin tahminlerinden çok daha erken geldi. Analistler 2018 üçüncü çeyrekte Eylül ayında yeni cihazların satışa çıkması ile bu rekorun kırılacağını düşünüyorlardı ancak bu sabah saat 11:00'da Apple 1 trilyon dolarlık ilk şirket ünvanını ele geçirmiş oldu.

Apple, bu sabah erken saatlerde 1 trilyon dolar seviyesine ulaştı ve bu rekorlar birlikte 11:00'da hisse başına değer 207.05 dolara ulaştı. Bununla birlikte, piyasanın değişken doğası göz önüne alındığında, Apple'ın 1 trilyon dolarlık bir şirkete çok uzun süre kalamayacağını veya önümüzdeki günlerde 1 trilyon dolarlık bir değerin altına geri dönebileceğini söyleyebiliriz. Teknik olarak Apple 1 trilyon dolarlık ilk şirket değil  PetroChina 2007 yılında kısa bir süre 1 trilyon dolara ulaştı, ancak hisse senedi çok kısa sürede bu değerin altına düştü.

Apple'ın Eylül ayında piyasaya çıkaracağı yeni cihazlar ile bu değerin üzerinde uzun süre kalcağı düşünülüyor. Şuan için Apple hisselerine oldukça fazla rabet var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple, iPhone Cihazlarda Replika Batarya Kullanımını Engelliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir