Kapat

Apple, 5G Destekli iPhone’u 2020’de Çıkarabilir

Anasayfa
HABER Apple, 5G Destekli iPhone’u 2020’de Çıkarabilir

Telefon operatörleri geleceğin teknolojisi olan ve kullanıcılara daha hızlı veri aktarım imkanı sağlayacak olan 5G üzerinde çalışmaya devam ederken cihaz üreticileri de bu teknolojiye uyum sağlamak için geliştirme işlemlerine son hızda devam ediyor. Son iddialarda ise Apple'ın 5G destekli iPhone cihazını 2020 yılında çıkaracağı belirtiliyor. 

Daha önce 5G ile test yapmak üzere lisans alan Apple, 5G teknolojisi için gerekli altyapıyı oluşturmaya devam ediyor. Apple'ın planları konusunda yetkili bir kişi ise yaptığı açıklamada "telefonun 2020 yılında çıkacağını" belirtti. Ayrıca cihazlarda 8161 5G modem çipinin kullanılacağı da belirtildi. Isınma problemi olduğu belirtilen bu modem çipinde bazı teknik sorunlar da bulunuyor. Bundan dolayı Apple'ın ilk olarak bu sorunları çözmesi gerekiyor. Bir diğer plan olarak da Apple'ın MediaTek ile anlaşabileceği belirtiliyor. 

Apple şu anki cihazlarında Intel marka modemleri kullanıyor. Ancak 2020 modellerinde Bluetooth ve Wi-Fi için Intel çiplerinin kullanılmayacağı belirtildi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  iOS 8.1.3 güncellemesi ile yaşanan sıkıntılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir