Kapat

Apple 5G Destekli Yeni iPhone Modeli Üzerinde Çalışıyor

Anasayfa
HABER Apple 5G Destekli Yeni iPhone Modeli Üzerinde Çalışıyor

Teknoloji devi Apple, rakip firmaların son çıkan akıllı telefonlarında 5G desteği kullanmasına daha fazla kayıtsız kalamadı. Avrupa genelinde 5G yatırımlarının hızlanması ve kullanıcıların yeni dönemde bu teknolojiye geçiş yapma düşüncesi Apple’ı harekete geçirdi. Geçtiğimiz yıl 5G desteği konusunda firmalarla görüşme yapılmış ancak bir anlaşmaya varılamamıştı. Yeni çıkan modellerde bu yüzden 5G desteği olmadan gelmişti.

Apple özellikle Qualcomm ile yaşadığı anlaşmazlık yüzünden 5G altyapısını oluşturmakta sıkıntılar çekmişti. Bu süreçte 5G modemler için Intel ile bir görüşme yapan Apple yine bir anlaşma sağlayamamıştı. Sektörün büyümesi ve rakiplerin yeni teknolojiye geçişleri sonrası Apple, 5G modemler için anlaşmazlıkları tek taraflı çözerek önündeki engeli Qualcomm ile anlaşmayı planlıyor.

Apple iPhone 5G cihazlarının ne zaman piyasaya çıkacak bilinmiyor ancak çalışmaların hızlandığı ve yeni gelecek modellerde mutlaka 5G desteği olacağı söyleniyor. Daha önce yeni cihazlarında E-SIM teknolojisini kullanmaya başlayan Apple 5G teknolojisi ile geleceğe uyumlu akıllı cihazlar çıkartmayı planlıyor.

Yeni kullanılacak teknolojinin fiyatlar üzerindeki etkisi ise merak konusu olmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Snapchat platforma çok konuşulacak bir özellik getirmek için kolları sıvadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir