Kapat

Apple batarya değişim programını açıkladı!

Anasayfa
Çözüm Apple batarya değişim programını açıkladı!

apple-new

Sorun yaratan İphone 6 bataryaları ücretsiz değiştirilecek.

Apple, İphone 6s bataryaları hakkında sessizliğini bozdu. İphone 6s'de sorun yaşanan bataryaların ücretsiz değiştirileceği açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde ekranı problemli olan iPhone 6 Plus modeli için bir tamir programı başlatan Apple, şimdi de iPhone 6s için yeni tamir programını duyurdu.

Batarya problemi için ücretsiz değişim! Apple batarya değişim programı başlatılıyor.

Bazı iPhone 6s modellerinin yaşadığı batarya problemi için başlatılan programda, telefonun bataryadan dolayı aniden kapanma problemi varsa; Apple ücretsiz batarya değişimi yapacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre bahsedilen problem bir güvenlik problemi değil ve çok az cihaz bu sorundan etkilenmiş durumda.

iphone6s-gallery1-2015Bu arada eğer kullanıcıların kırık ekran gibi başka problemleri varsa, ücretsiz batarya değişiminden önce bu sorunun giderilmesi gerekiyor. Ancak cihazda farklı bir problem yoksa, batarya değişimi ücretsiz olarak yapılabiliyor.Eylül – Ekim 2015 tarihleri arasında üretilen bazı iPhone 6s modellerinde görülen batarya sorunu, cihazın aniden kapanmasına neden oluyor.

Tamir programı nedir?

Apple, iPhone 6 Plus’ta sıklıkla gözlenen ve şikayet konusu olan “dokunmatik ekran problemi” ile ilgili bir yeni tamir programı başlattı. Söz konusu problem dahilinde iPhone 6 Plus dokunmatik ekranı işlemez hâle geliyor ve üst kısmında ince, gri bir çizgi oluşuyordu.

Apple’a göre, sorun telefonun sert bir zemin üstüne sık sık düşürülmesinden kaynaklanıyor. Şirket, tamir masrafının tamamını karşılamayacak, bunun yerine cihazın tamirini 520 TL’lik servis ücreti karşılığında gerçekleştirecek. Yani, iPhone 6 Plus’ınız bu dertten muzdaripse, 520 TL karşılığında sorunun üstesinden geleceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple Devasa Reklam Panosu ile CES 2019'ta Google ile Dalga Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir