Kapat

Apple, Çin Dışındaki Tüm Mağazalarını 27 Mart’a Kadar Kapatıyor

Anasayfa
HABER Apple, Çin Dışındaki Tüm Mağazalarını 27 Mart’a Kadar Kapatıyor

Apple, 27 Mart’a kadar Çin dışındaki tüm mağazalarını kapatacak.

Şirketin web sitesi üzerinden Tim Cook tarafından yapılan açıklamada, şirketin Çin’de yayılan hastalığa karşı mücadelede gerekli adımları atacağı belirtildi.

Cook açıklamalarına, “Birlikte öğrendiklerimiz, küresel mücadelede işimize en çok yarayacak olan uygulamaları geliştirmemize yardımcı oldu.” diye devam etti. “Virüsün bulaşma riskini en aza indirmenin en etkili yolunun, yoğunluğu azaltmak ve insanlar arasındaki mesafeyi en üst düzeye çıkarmak olduğunun farkındayız. Farklı yerlerde yeni vakalar ortaya çıkmaya devam ettikçe, çalışanlarımızı ve müşterilerimizi korumak için ek adımlar atıyoruz.” şeklinde ekledi.

Şirket ayrıca tüm işçilerine mağazalar açık durumdayken olduğu gibi ödemeye yapmaya devam edeceğini belirtti. Bunun yanında, COVID-19’un neden olduğu kişisel veya aile sağlığı durumları için için izin politikalarının genişletileceği belirtildi.

Apple, COVID-19’a karşı mücadele kapmasında yaptığı bağış kampanyasında 15 milyon dolara ulaştığını ve yerel, ulusal ve uluslararası müdahale çabalarını desteklemek için çalışmalara devam ettiğini bildirdi.

Cook, “COVID-19’un küresel yayılımı hepimizi etkiliyor.” diye belirtirken, “Apple’da insanlar bizim önceliğimizdir ve hayatımızı değiştirme gücüne sahip olan teknolojinin, bu gibi anlarda değerli bir araç olabileceğini umuyoruz.” şeklinde açıklamalarına devam etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple Oyun Servisini Bugün Duyurabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir