Kapat

Apple Devasa Reklam Panosu ile CES 2019’ta Google ile Dalga Geçti

Anasayfa
HABER Apple Devasa Reklam Panosu ile CES 2019’ta Google ile Dalga Geçti

Apple resmi olarak büyük teknoloji sergisi CES 2019’a katılmasa da farklı bir şekilde varlığını gösterdi. Apple Salı günü başlayacak olan gösteri için satın aldığı devasa reklam alanında şu sloganı sergiledi: “iPhone’unuzda olan iPhone’unuzda kalır.” Reklamın alt kısmında ise Apple’ın gizlilik politikasına yönlendirilen bir bağlantıya yer verildi.

Apple böylece Google tarafından yönetilen mobil sistemlerde meydana gelen veri sızıntılarına karşı Android kullanan rakiplerine taş atarak kullanıcıların gizliliğine saygı duyan bir telefon üreticisi olduğunu vurguluyor. Apple daha önce San Bernardino saldırısından sorumlu suçlunun iPhone kilidini çözmeyerek FBI ile adeta kavgaya tutuşmuştu.

Ayrıca geçen yıl Cambridge Analytica veri skandalı Facebook’u meşgul ettiğinde, Apple CEO’su Tim Cook tartışmaya dahil olarak Mark Zuckerberg’i öfkelendirmişti. Cook, “Mahremiyet bir insan hakkıdır. Bu bir medeni özgürlüktür” açıklamalarında bulunarak ABD’de dijital gizlilik yasalarının çıkarılmasını talep etmişti.

Reklam Las Vegas’taki tren yolu ağının yanında yer alıyor. Aşağıda “Hey Google” sloganı ile yayınlanan Google’ın sanal asistan reklamını ve Apple’ın reklamını yan yana görebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir