Kapat

Apple Düşen Talebi Arttırmak İçin Çin’de iPhone XR Fiyatlarını Düşürdü

Anasayfa
HABER Apple Düşen Talebi Arttırmak İçin Çin’de iPhone XR Fiyatlarını Düşürdü

Yahoo Finance tarafından aktarıldığı üzere, Apple’dan gelen emrin ardından, distribütörlere ve perakendecilere satış yapan “1. seviye” bir ortağın, XR’nin fiyatını 881 dolardan 793 dolara düşürdüğü belirtildi. E-ticaret platformu JD.com, telefonun fiyatını 6.099 yuan’a indiren 400 yuanlık bir kupon sunarken, elektronik perakendecisi Suning, cihazı 6.199 yuan’dan biraz daha düşük bir fiyata satıyor.

Yahoo, 64-gigabaytlık iPhone XR’nin Suning stoklarında kalmadığını belirtti.

Apple’ın resmi web sitesi ise cihazın fiyatını 958 dolar olarak gösteriyor. Şirket satış endişesini hafifletmek için kullanıcıların eski iPhone telefonlarını getirmesi durumunda iPhone XS Max, XS veya XR modellerinin satın alımında indirim uygulamaya devam ediyor. ABD’deki kullanıcılar, eski iPhone X’leri için 450 dolara, iPhone 8 Plus için 350 dolara, iPhone 8 veya iPhone 7 Plus için ise 300 dolara kadar indirim alıyor.

Apple, yaklaşmakta olan Çin Yeni Yılı tatili ile kısmen motive olmuş olsa da, bu ayın başlarında Aralık ayı çeyreğinin gelirlerinin temel olarak Çin’deki iPhone satışları nedeniyle beklenen seviyenin milyarlarca altında olduğunu kabul etti. Her zamankinden daha pahalı olan iPhone fiyatları nedeniyle Çinli kullanıcıların cihazları satın alması gittikçe zorlaşıyor. Ayrıca Huawei ve Xiaomi gibi markaların benzer özellikleri daha ucuz bir şekilde sunması nedeniyle Apple’ın işi daha da zorlaşıyor.

“Apple Düşen Talebi Arttırmak İçin Çin’de iPhone XR Fiyatlarını Düşürdü” üzerine 1 yorum

  1. Rachel says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir