Kapat

Apple FaceTime Hatası İçin Özür Diledi, Güncelleme Yakında Gelecek

Anasayfa
HABER Apple FaceTime Hatası İçin Özür Diledi, Güncelleme Yakında Gelecek

Apple geçtiğimiz günlerde keşfedilen ve insanların gizlice dinlenmesini mümkün kılan FaceTime hatası ile ilgili bir özür metni yayınladı.

Şirket bu haftanın sonlarına doğru sorunu çözecek olan güncellemenin yayınlanacağını bildirse de geçici çözüm olarak FaceTime grup arama özelliği devre dışı bırakıldı. Sorunun tam olarak çözüldüğünü aktaran Apple, grup arama özelliğini içeren yazılım güncellemesinin önümüzdeki hafta yayınlanacağını duyurdu.

Şirket için nadir güvenlik açıklarından birine sebep olan bu hata sonucunda yine nadir bir şekilde özür dilemek zorunda kaldı. Sorun geçtiğimiz hafta kamuoyuna açıklandığında, Apple yalnızca hatanın kendisi için değil, aynı zamanda birkaç ay önce hata ile ilgili bildirimde bulunan 14 yaşındaki Grant Thompson ve annesi Michelle’e hata raporunda yer vermediği için de eleştiriye maruz kaldı.

Apple şimdi yalnızca FaceTime kullanıcılarından özür dilemekle kalmadı, aynı zamanda anne ve oğluna yardımları için teşekkür etti.

Şirket açıklamada: “Müşterilerimizi temin etmek isteriz ki mühendis ekibimiz hatayı tespit ettiği anda FaceTime grup konuşma özelliğini devre dışı bıraktı ve çözüm üzerinde çalışmaya başladı. Raporlar doğrultusunda çözüme odaklanarak bu süreci en iyi şekilde yönetmeyi planlıyoruz” şeklinde aktardı.

Apple güncellemenin tam olarak ne zaman yayınlanacağını söylemedi. Önümüzdeki günlerde güncellemenin yayınlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir