Kapat

Apple, FaceTime’daki Bir Hatadan Dolayı Mahkemelik Oldu

Anasayfa
HABER Apple, FaceTime’daki Bir Hatadan Dolayı Mahkemelik Oldu

Apple son günlerde ortaya çıkan bir FaceTime hatasından dolayı mahkemelik oldu. Dava, bilinmeyen bir kişinin bir müşteriyle özel konuşmasının hata yüzünden dinlenildiğini iddia eden Houston’lı bir avukat tarafından açıldı. Ayrıca şirketin bir hafta önce problem hakkında bilgilendirildiği de ortaya çıktı.

Avukat Larry Williams II, mahkemeye sunduğu şikayette, “yaptığı görüşmelerin rızası olmadan” başkaları tarafından dinlendiğini belirtti.

Hata, iOS 12.1 veya üstü işletim sistemli Apple cihazlarında ve Mojave işletim sistemli Mac’lerde yer alıyor. FaceTime’da bir grup araması başlattıktan ve birini aradıktan sonra kendi numaranızı eklediğiniz zaman aradığınız kişi cevap vermese bile sesini duyabiliyorsunuz. Aranan kişilerin gelen aramayı susturmak veya reddetmek için güç tuşunu kullanmaları gerekiyor. Aksi halde arayan taraf hem görüntülü hem de sesli olarak karşı tarafa ulaşabiliyor.

Bir müşterisinin yeminli ifadesi sırasında gizlice dinlendiğini söyleyen Williams, ihmal, ürün yükümlülüğü, yanlış beyan ve garanti ihlali iddialarına ilişkin cezai yaptırımların olabileceğini belirtti.

Apple, güvenlik açığından yararlanılmasını önlemek için Group FaceTime uygulamasını devre dışı bıraktı. Şirket bu haftanın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanan bir düzeltme üzerinde çalıştığını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  PUBG Mobile: En İyi Loot Yerleri - Vikendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir