Kapat

Apple Filmlerdeki Kötü Adamların iPhone Kullanmasına İzin Vermiyor

Anasayfa
HABER Apple Filmlerdeki Kötü Adamların iPhone Kullanmasına İzin Vermiyor

Knives Out ve The Last Jedi filmlerinin yönetmeni Rian Johnson, Apple’ın filmlerdeki kötü adamların iPhone kullanmasına izin vermediğini söyledi. Yönetmen Vanity Fair ile yaptığı bir röportajda, ​​“Apple filmlerde iPhone kullanılmasına izin veriyor, ancak dikkat ederseniz, kötü adamların iPhone kullanmadığını fark edebilirsiniz” dedi.

Yönetmen ayrıca esprili bir şekilde, bu bilginin açığa çıkması ile birlikte seyircinin iyi ve kötü karakterleri kolayca fark edebileceğini söyledi.

Apple’ın kendi ürünlerinin filmlerde ve dizilerde nasıl görüneceğine dair kontrol edici bir politika uyguladığı uzun zamandır gündemde olan bir konu. MacRumos tarafından aktarılan bir habere göre şirket, ürünlerinin yalnızca Apple ürünlerine ve Apple şirketine uygun bir bağlamda kullanılması durumunda ürünlerinin televizyonda kullanılmasına izin veriyor.

Bu iddia yalnızca şimdi gündeme gelmiş değil. Wired tarafından 2002 yılında yayınlanmış bir makalede, 24 isimli dizide iyi adamların Mac kullandığı ve kötü adamların Windows bilgisayarlar kullandığı belirtiliyor.

Apple’ın bu konudaki kontrolcü tutumu bazı çevreler tarafından eleştirilirken, diğerleri ise şirketin izlediği politikanın şirketin çıkarları için en iyisi olduğunu savunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple, iOS 12 hangi modellere geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir