Kapat

Apple, Final Cut Pro ve Logic Pro X Programlarını 90 Gün Ücretsiz Yapıyor

Anasayfa
HABER Apple, Final Cut Pro ve Logic Pro X Programlarını 90 Gün Ücretsiz Yapıyor

Apple tarafından geliştirilen video düzenleme programı Final Cut Pro X ve dijital ses programı Logic Pro X’in deneme süreleri 90 güne çıkarıldı. Şu anda 90 günlük deneme süresi Final Cut Pro X için kullanılabilirken, Logic Pro X için önümüzdeki günlerde sunulması bekleniyor.

İnsanların koronavirüs sebebiyle evlerinden çıkamadığı şu günlerde Apple’ın bu hamlesi çoğu kişiyi sevindirdi. Normalde oldukça pahalı olan bu yazılımları 90 gün boyunca kullanmak ücretsiz olacak. Apple tarafından yapılan duyuruda “Evlerinde olan ve yeni bir alanda uzmanlaşmak isteyen müşterilerimizin bu deneme süresinden yararlanmasını umuyoruz.” şeklinde belirtildi.

Final Cut Pro X programı halihazırda 30 günlük deneme süresi sunarken, Logic Pro X için böyle bir durum söz konusu değildi. Apple tarafından 90 günlük deneme süresinin ne zaman sona ereceği bildirilmese de, bu süre sona erdikten sonra programlar 30 günlük deneme süresine geri dönecek.

Koronavirüs sebebiyle insanların evden çıkmadığı günlerde çeşitli şirketler kullanıcılarına ücretsiz seçenekler sunmaya devam ediyor. Avid şirketi de geçtiğimiz günlerde kullanıcılara Pro sürüm için 90 günlük ücretsiz lisans tanımlamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple iPhone Garanti Süresi Sorgulama!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir