Kapat

Apple fiyatları yeniden artabilir!

Anasayfa
HABER Apple fiyatları yeniden artabilir!

Apple fiyatları yeniden artabilir. Apple fiyatları ne zaman düşecek? Apple fiyatları yeniden artar mı? Geçtiğimiz aylarda ciddi fiyat artışına giden Apple, bu artışın vergilerden kaynaklandığını açıklamıştı. Ülkemizde doların yükselişi ile birlikte çok daha fazla artış gösteren Apple ürünleri 1 ay içerisinde %40 artış gördü.

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Trump, Apple ürünlerinin fiyatlarının Çin'e uygulanacak ek gümrük vergileri nedeniyle artabileceğini belirterek, "Bunun sıfır vergili hatta vergi teşvikli kolay bir çözümü var. Ürünlerinizi Çin yerine ABD'de üretin." dedi

Donald Trump, "Apple ürünlerinin fiyatları Çin'e getirebileceğimiz devasa tarifeler nedeniyle artabilir. Bunun sıfır vergili hatta vergi teşvikli kolay bir çözümü var. Ürünlerinizi Çin yerine ABD'de üretin. Fabrikalarınızı inşa etmeye şimdi başlayın. Heyecan verici." dedi.

Bu gelişmelerin ardından yeni bir artışın gündeme gelmesi Apple satışlarını arttırdı. Önümüzdeki haftalarda %10 gibi bir fiyat artışı beklendiği söyleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir