Kapat

Apple, iPhone Cihazların Dezenfektan Mendillerle Temizlenebileceğini Açıkladı

Anasayfa
HABER Apple, iPhone Cihazların Dezenfektan Mendillerle Temizlenebileceğini Açıkladı

The Wall Street Journal tarafından aktarılan bir habere göre Apple, pazartesi günü web sitesinde yaptığı güncelleme ile iPhone da dahil olmak üzere tüm Apple cihazlarını zarar görmeden temizlemek için dezenfektan mendilleri kullanmanın sakıncalı olmadığını belirtti.

Apple daha önce yaptığı açıklamalarda, ekrandaki parmak izini önlemeye yardımcı olan özel kaplamanın aşınma olasılığı nedeniyle temizlik ürünlerinin kullanılmamasını tavsiye etmişti. Şirketin bu açıklamada değişikliğe gitmesine ise COVID-19 virüsünün yol açtığı tahmin ediliyor.

Apple tarafından yapılan açıklama şöyle:

Yüzde 70 oranında izopropil alkol içeren bir çözelti kullanarak Apple cihazınızın gözeneksiz kısımlarını nazikçe silerek temizleyebilirsiniz. Çamaşır suyu kullanmayın. Açık kısımları ıslatmamaya dikkat edin ve Apple ürününüzü herhangi bir temizlik maddesine daldırmayın.

Telefonlarımızın tuvaletlerden yedi kat daha kirli olduğu bilgileri ortaya çıktıktan sonra özellikle korona virüs sebebiyle insanlar bu konularda daha hassas hale gelmeye başladı. Günlük olarak kullandığımız telefonlar ise doğrudan ellerimizle temas halinde olduğundan dolayı zararlı organizmaları barındırmak için oldukça uygun konumda. Apple’ın bu kararı ile birlikte kullanıcıların en azından gönül rahatlığı ile cihazlarını temizleyebileceğini söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  NBA, Bir Oyuncuda Koronavirüs Çıkması Sebebiyle İptal Edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir