Kapat

Apple iPhone Fiyatları Ne Zaman Artıyor?

Anasayfa
HABER Apple iPhone Fiyatları Ne Zaman Artıyor?

Geçtiğimiz ay yayınlanan yeni ÖTV zamları henüz telefonlara yansımadı. Kısmi olarak ÖTV zammından etkilenen cihazlar var ancak Apple ürünlerinde şuan için bir zam söz konusu değil. Peki Apple iPhone fiyatlarına yeni zam gelecek mi? iPhone ÖTV zammı ne zaman yapılacak?

Ülkemizde oldukça yüksek bedellerle satılan akıllı telefonlar geçtiğimiz ay açıklanan ÖTV zammı ile birlikte yeni bir fiyat zammınıda beraberinde getirdi. Bir çok markada ÖTV zammı yavaş yavaş fiyatlarda etkisini göstermeye başladı.

Apple iPhone telefonların Temmuz ayının başında ÖTV zammından etkilenmesi ve fiyatlarda yukarı yönlü bir değişim olması bekleniyor. Şuan satılmakta olan telefonların satın alma tarihleri yasa öncesinde olduğundan ÖTV etkisi henüz fiyatlara yansımadı.

Temmuz ayında iPhone fiyatlarının artması beklenirken aynı zamanda Apple iPhone stoklarında ciddi sıkıntı olması bekleniyor. Edindiğimiz bilgilere göre özellikle iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus modellerini bulmak oldukça zorlaşabilir.

Eğer iPhone kullanmayı düşünüyorsanız fiyatlar zamdan etkilenmeden satın almanızı tavsiye ediyor. Nitekim şuan bile çoğu teknoloji marketinde stok sorunları yaşanmaya başlandı.

iPhone telefonlarda Temmuz ayında beklenen minimum fiyat artış oranı %15 olarak hesaplanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  WhatsApp'ta yanlış gönderilen mesajlar tek tıkla silinebilecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir