Kapat

Apple, iPhone Satışlarını Arttırmak İçin Yeni Pazarlama Stratejileri Geliştiriyor

Anasayfa
HABER Apple, iPhone Satışlarını Arttırmak İçin Yeni Pazarlama Stratejileri Geliştiriyor

Apple tarafından piyasaya sürülen iPhone XR satışlarının istenen seviyeye ulaşamamasından dolayı, Bloomberg tarafından aktarıldığı üzere şirketin yeni pazarlama stratejiler üzerinde çalıştığı söyleniyor. Apple, iPhone XR satışlarını desteklemek amacıyla, pazarlama kaynaklarının birçok bölümünü bu model üzerine yoğunlaştırmıştı.

Satışların Apple tarafından beklenen düzeyin altında kaldığı iddiaları ile birlikte, talebin beklenenden düşük olması üzerine şirketin bazı şirket içi kaydırmalar yaptığı söyleniyor.

Geçtiğimi haftalarda şirket, telefonlarını iPhone XS veya iPhone XR modellerine yükseltmek isteyen Amerikalı kullanıcılar için eski telefonlarını getirdikleri taktirde 100$ indirim kampanyası başlatmıştı. Bu kampanyanın sadece belirli bir süre için geçerli olacağı söylendiğinden dolayı tam olarak bitiş tarihi bilinmiyor.

Bloomberg tarafından aktarıldığı üzere:

Apple çalışanları, mağazalarda müşterilere bu kampanyadan bahsetmeleri konusunda talimat aldı. Aynı zamanda bazı Japon şirketler de iPhone XR fiyatlarında indirim yaptı.

Apple iddialar üzerine bir açıklama yapmadı ancak Apple yöneticilerinden Greg Joswiak geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada iPhone XR’ın en popüler iPhone modeli olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamanın iPhone XR satışlarına dair endişeleri hafifletmek üzerine yapıldığı düşünülüyor. Modelin en popüler iPhone modeli olduğu belirtilse de, Apple’ın beklentilerinin karşılayıp karşılamadığı henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook Libra'nın Sahteleri ile Başı Dertte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir