Kapat

Apple iPhone siyah ekran | donma sorunu çözümü

Anasayfa
Çözüm Apple iPhone siyah ekran | donma sorunu çözümü

Apple iPhone siyah ekranda kalma sorunu nasıl çözülür?  iPhone donma sorunu nasıl çözülür? Apple marka telefon kullanan kullanıcıların nadirende başına gelen siyah ekranda donma sorunu özellikle alt serilerde artmaya başladı. iPhone 6 ve 6S modellerinde sıkça rastlanan bu sorun iki şekilde oluyor telefon yoğun kullanımdan sonra pil sıfırlandı ise tekrar açılışta iPhone logosu gelmeden önce telefon siyah ekranda kalıyor yada yoğun kullanım sonrasında telefon açık konumdayken donuyor. Bu gibi durumlarda iPhone'u Power tuşuna basılı tutarak kapatıp açmanız pek bir işe yaramayacaktır. 

Özellikle iPhone açılırken ekrana hafif bir ışık geliyor ama siyah ekranda donuyor ise telefonunuz Power tuşu ile kapat aç yapsanızda açılmaz. iPhone açık konumdayken birden donup kaldı ise donanımsal bir sorun olma ihtimali yüksek olsada aşağıdaki yöntemlerden telefon modelinize uygun olanı seçtiğinizde sorun çözülmüş olacaktır.

Apple iPhone siyah ekran donma sorunu nasıl çözülür?

iPhone X, iPhone 8 veya iPhone 8 Plus'ta: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hızlıca bırakın. Ardından, Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.

iPhone 7'de veya iPhone 7 Plus'ta: Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi ve Sesi Kıs düğmesini en az 10 saniye boyunca basılı tutun.

iPhone 6s ve önceki modellerde, iPad'de veya iPod touch'ta: Apple logosunu görene kadar Ana Ekran düğmesini ve Üst (veya Yan) düğmeyi en az 10 saniye boyunca basılı tutun.

Yukarıdaki yöntemleri uygulamanıza rahmen iPhone Apple logosunda donuyor ise donanımsal bir ağrıza vardır. Bu gibi durumlarda iPhone'u servise götürmek dışında bir çözüm kalmıyor. iPhone açılıyor ve açıldıktan sonra tekrar donuyor ise telefonu sıfırlayın yazılımsal bir sorun olabilir.

iPhone açılıyor ancak açılma esnasında donuyor ise bilgisayarda iTunes uygulamasına bağlantı kurarak telefonunuzu sıfırladığınızda sorun çözülecektir.

iPhone açılma sorunu ile alakalı sorularınızı bize yorum kısmından yazabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir