Kapat

Apple iPhone XR ve XS Modelleri İçin ‘Akıllı Kılıf’ Çıkardı

Anasayfa
HABER Apple iPhone XR ve XS Modelleri İçin ‘Akıllı Kılıf’ Çıkardı

Apple, iPhone 7’den beri yeni bir batarya kılıfı çıkartmamıştı. Sürpriz bir şekilde şirket iPhone XR ve XS modelleri için de yeni kılıfları piyasaya sürdü. 129,99 dolardan alıcı bulan kılıflar, büyük talepten dolayı Apple’ın odak noktası haline geliyor.

Apple, ilk akıllı batarya kılıfını 2015 yılında iPhone 6 ve 6s modelleri için çıkarmıştı. Kılıfların dizaynı bir Apple markası olduğunu pek belirtmeyen dikkat çekici olmayan bir tasarımdı. Son olarak iPhone 7 cihazları için piyasaya sürülen kılıflardan sonra, 2018 model iPhone’lar için de akıllı kılıfların çıkarılacağı dedikoduları dolaşıyordu.

Wall Street Journal‘den Joanna Stern tarafından yapılan araştırmalar sonucu Apple’ın en yeni üç iPhone modeli için akıllı kılıfları yayınladığı görülüyor.

Siyah ve beyaz silikon versiyonları bulunan kılıflar için fiyat 129,99 dolar olarak belirlendi. Akıllı kılıfın önceki tasarımlarında olduğu gibi ekstra bataryayı içeren bir kambur göze çarpıyor.

Tüm kılıflar Qi uyumlu olduğundan dolayı kablosuz şarj özelliği kılıflarda kullanılabilecek. Apple kılıflarla olan kullanımda: 39 saate kadar konuşma, 22 saatlik internet kullanımı, 27 saat video izleme gibi istatistiklere ulaşılacağını iddia etti.

Sürpriz bir şekilde ortaya çıkan kılıflar ile ilgili Apple henüz resmi bir açıklama yapmamış olmasına rağmen kılıflar Apple web sitesi üzerinden satın alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir