Kapat

Apple Katlanabilir Telefon Trendine Mi Katılıyor?

Anasayfa
HABER Apple Katlanabilir Telefon Trendine Mi Katılıyor?

Katlanabilir telefon trendi Samsung, Huawei ve FlexPai gibi şirketlerin yakında tüketicilerin elinde olacak katlanabilir cihazları duyurması üzerine, 2019’da muazzam bir yükseliş gösterdi. Bu katlanabilir cihazların akıllı telefonların geleceğini temsil edip etmediğine dair hala şüpheler var olsa da, bu durumda katlanabilir bir iPhone telefonun da çok uzakta olmayacağı tahmin ediliyor.

Apple’ın katlanabilir bir telefon üretmekle ilgilendiğine dair çok sayıda kanıt bulunuyor. Şirketin 2011 yılına kadar uzanan, Samsung Galaxy Fold’a benzer şekilde bükülebilen katlanabilir telefon patentleri ve planları var. Apple 2014 yılında, ABD Patent ve Ticari Markalar Ofisi’ne göre katlanabilir bir cihaz için ilk patentini almış bulunuyor.

Bu yıl Apple, orijinal tasarımların bir uzantısı olarak görünen ve cihazın içeri ve dışarı doğru katlandığını gösteren daha fazla ayrıntı kaydedildi. Ancak Apple, bir adım daha ileri gitmeyi seçebilir. My Smart Price tarafından keşfedilen başka bir patent, farklı şekiller alabilen sarmal ekranlı esnek bir cihaza dikkat çekiyor.

Katlanabilir bir iPhone’u hayal etmekte zorlanıyorsanız, Hollandalı endüstriyel tasarımcı Roy Gilsing, Foldable’da yayınlanan oldukça gerçekçi renderler oluşturdu. Bunları aşağıda görebilirsiniz.

Kaynak: CNET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir