Kapat

Apple, Korona Virüs Belirtileri Gösteren Çalışanlarına Süresiz İzin Veriyor

Anasayfa
HABER Apple, Korona Virüs Belirtileri Gösteren Çalışanlarına Süresiz İzin Veriyor

Apple CEO’su Tim Cook tarafından korona virüs salgını nedeniyle çalışanlara evden çalışma izni verilmesinin ardından, alınan yeni bir kararla çalışanların korona virüs benzeri belirtilere sahip olduğu durumda süresiz hastalık izni alabileceği yeni bir karar uygulamaya konuldu.

Bu çalışanların ayrıca yöneticilere doktor raporu vermeleri gerekmeyecek. Apple mağazaları salgına rağmen açık kalmaya devam ederken, şirketin bugünkü bazı oturumları ve kalabalığı sınırlamak için diğer toplantıları iptal ettiği belirtildi.

Apple geçtiğimiz hafta aldığı bir kararla, işlerini uzaktan yapamayan çalışanlara ödeme yapmaya devam edeceğini söyleyerek Amazon, Facebook, Google, Microsoft ve Twitter gibi şirketlerin arasına katılmıştı.

Yeni korona virüs türü COVID-19, Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde keşfedildi. Şu ana kadar 114.000’den fazla insanı enfekte eden virüs küresel olarak 4.000’den fazla ölüme neden oldu.

Uzmanlar tarafından uyarılara göre korona virüse karşı ellerinizi düzenli olarak su ve sabun ile yıkamanız gerekiyor. Ayrıca etrafta bulunan öksüren veya hapşıran insanlarla aranıza mesafe koymanız olası bir enfeksiyon riskini en aza indirecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Sim kartlara veda ediyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir