Kapat

Apple Oyun Servisini Bugün Duyurabilir

Anasayfa
HABER Apple Oyun Servisini Bugün Duyurabilir

Apple’ın bugün gerçekleştireceği etkinlikte TV yayın ve haber aboneliği hizmetlerini tanıtması bekleniyor. Ancak Bloomberg tarafından aktarılan bir habere göre Apple, hakkında söylentiler çıkmaya başlayan oyun servisi konusunda da bir açıklama yapabilir.

Oyun servisi iPhone ve iPad cihazları için oyunları derleyerek “oyun dünyasının Netflix’i” fonksiyonunu yerine getirecek. Bloomberg, Apple’ın konu hakkında Pazartesi günü açıklama yapabileceğini belirtse de, şirketin bu duyuruyu Dünya Geliştiriciler Konferansına saklayabileceği düşünülüyor. Şirkete yakın kaynaklar tarafından şöyle belirtiliyor:

Şirket aylık olarak ücret alacak ve elde edilen geliri oyunlarının ne kadar oynandığına bağlı olarak geliştiriciler arasında bölüştürecek. Apple, App Store üzerinde bulunan ücretli oyunları proje dahiline alırken, indirmesi ücretsiz olan ancak uygulama içi satın alma seçenekleri olan uygulamaları kapsam dışı bırakabilir.

Geliştiricilerle irtibatta olan kaynakları temel alan Cheddar tarafından aktarıldığı üzere Apple önceki zamanlarda oyun servisi üzerinde çalışıyordu. Erken aşamalarda şirketin projeyi ciddi anlamda gerçekleştireceğinin kesin olmadığı ve şirketin bu projeyi iptal edebileceği belirtiliyordu.

Ancak Bloomberg tarafından aktarılan habere göre, platformdaki ücretli oyunların takip altına alınması Apple’ın hizmet seçeneklerini farklı bir boyuta getirebilir. Apple, donanım satışlarının azalması ve akış ve abonelik hizmetlerinde bir artış meydana gelmesinden dolayı pastadan payını almak istiyor.

Apple’ın oyun servisi bugün gerçekleştirilecek etkinlikte tanıtılmasa bile Tim Cook’un çok farklı planları olduğu belirtiliyor. Ayrıca şimdilik bu servisin Dünya Geliştiriciler Konferasında duyurulması daha olası görünüyor.

Kaynak: Bloomberg, Gizmodo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir