Kapat

Apple Tedarikçisi Corning, Esnek Cam Üzerinde Çalışıyor

Anasayfa
HABER Apple Tedarikçisi Corning, Esnek Cam Üzerinde Çalışıyor

Apple iPhone telefonları için Gorilla Glass tedarik eden cam üreticisi Corning, iki yıldan daha kısa bir süre içinde seri üretimine başlanabilecek esnek cam üzerinde çalışıyor. Corning genel müdürü John Bayne, Wired ile yaptığı röportajda, ekranı korumak için gereken esnekliği feda etmeden bükülebilen incelikte bir cam oluşturmanın oldukça zor olduğunu söyledi.

Apple, 2017’de “Corning’in Ar-Ge’sini, sermaye ekipmanlarının ihtiyaçlarını ve son teknoloji cam işleme tesislerini desteklemek için” şirkete 200 milyon dolarlık yatırım yaptığını söyledi. Apple tarafından alınan patentelere göre, şirketin halihazırda bu alanda yatırımlarda bulunduğu ve Apple’ın 2020 yılında katlanabilir bir cihaz çıkarabileceği belirtiliyor.

Bu yorumlar, iki büyük Android telefon üreticisinin Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X gibi ilk katlanabilir telefonlarını duyurmaları üzerine geldi. Ancak, bu iki cihaz da form faktörlerini elde etmek için plastik ekranlar kullanıyor. Mate X’in ekranı, bir cam ekran ile karşılaştırılabilir sürtünme ve duyarlılık sunsa da çizilmelere karşı dayanıklılığı denenmemiş durumda.

Corning, tasarım veya dayanıklılıktan ödün vermeden katlanabilir camı gerçeğe dönüştürebilirse, Apple’ın katlanır telefon form faktörünü elde etmek için tam olarak ihtiyacı olan şeyi sağlayabilir.

Kaynak: The Verge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir