Kapat

Apple Türkiye İçin İndirim Yapma Kararı Aldı!

Anasayfa
HABER Apple Türkiye İçin İndirim Yapma Kararı Aldı!

Uluslararası haber ajansı Reuters, Apple’ın Türkiye ve Çin’de indirim kararı aldığını yazdı. Teknoloji devi Apple geçtiğimiz aylarda tanıtılan 3 yeni iPhone modeline rağmen Türkiye’de istediği satış hedefine ulaşamadı. Yüksek vergiler ve doların ani yükselişi ile birlikte Türkiye’de ciddi fiyat yaşayan Apple iPhone telefonların satışlarında ciddi oranda düşüş meydana geldi.

Apple fiyat konusunda geçtiğimiz yıllarda da aynı sorunları yaşıyordu ancak 2018 yılı ile birlikte akıllı telefon şirketleri arasında Huawei gibi çıkış yakalayan firmaların artması Apple tarafında indirimi kaçınılmaz hale getirdi.

Ekim ayında benzer bir indirime giden Apple neredeyse tüm ürünlerinde Türkiye için %8 indirim uygulamıştı. Bu sefer indirim oranının ne olacağı konusunda net bir bilgi bulunamazken bizim görüşümüz bu oranın biraz daha arttırılması ve iPhone modellerinin alınabilir seviyelere çekilmesidir.

Özellikle Türkiye pazarı için cep telefonlarında kredi kartı taksit imkanının olmayışı ve 10.000TL üzerinde ürünlerin satışının zor olduğu düşünüldüğünde fiyatların makul seviyelere çekilmesi ve en azından %15 indirim uygulanması gerekiyor.

Apple önümüzdeki günlerde konu ile alakalı bir açıklama yaparak Türkiye için satış fiyatlarını açıklayacaktır. Merakla yeni fiyatları bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir