Kapat

Apple Watch’a Kandaki Oksijen Seviyesini Ölçme Desteği Gelebilir

Anasayfa
HABER Apple Watch’a Kandaki Oksijen Seviyesini Ölçme Desteği Gelebilir

Sızdırılan iOS 14 kodu sayesinde watchOS 7’ye hangi özelliklerin geleceği hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu özelliklerden en dikkat çekeni ise akıllı saatin kandaki oksijen seviyesini ölçmesini sağlayacak olan yeni bir fonksiyon.

9to5Mac tarafından aktarılan bir habere göre, kandaki oksijen doygunluğu belirli bir seviyenin altına düştüğü durumda, doğrudan cihaza bir bildirim gönderilecek.

Bu özelliğin yeni bir donanım gerektirip gerektirmeyeceği veya bir yazılım güncellemesi yoluyla Apple Watch’un eski sürümlerine eklenme durumu henüz belirsizliğini koruyor. Aynı zamanda benzer bir özelliği yakın zamanda Fitbit kendi cihazları için yayınlamıştı.

Apple’ın ayrıca dakikada 100 ila 120 atım arasında sonuç verebilen gelişmiş EKG özelliği üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

WatchOS 7 ile gelecek olan yeni özelliklerden bir diğeri ise kullanıcılar tarafından uzun zamandır beklenen uyku takip özelliği. Şu an bu özellik hakkındaki detaylar bilinmediği gibi, bu özelliklerin henüz duyurulmayan Apple Watch Series 6 cihazları için çıkacağı da ihtimaller arasında.

Apple’ın watchOS 7 ile ilgili detaylar hakkında Haziran’da gerçekleşmesi planlanan WWDC etkinliğinde açıklama yapması bekleniyor. Ancak etkisini artıran korona virüs salgını nedeniyle bu etkinliğin iptal edilmesi oldukça olası görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  PUBG Mobil'e Zombi Modu, Yeni Silahlar ve Araçlar Geliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir