Kapat

Apple Yatakta Durarak Uyku Kalitesini Ölçen Bir Cihaz Üretti

Anasayfa
HABER Apple Yatakta Durarak Uyku Kalitesini Ölçen Bir Cihaz Üretti

Sadece yatağın üzerinde durarak ne kadar sürenin uykuda geçtiğini takip eden bir cihaz üreten Beddit isimli startup projesi, geçtiğimiz yıl Apple tarafından satın alınmıştı.

Bundan yaklaşık 18 ay sonra, Apple cihaz üzerinde ufak donanım değişiklikleri yaparak cihazı piyasaya sürdü. Apple bir kez daha sağlık takip alanında önemli bir rol oynayacağının altını çizmiş oldu.

Beddit Sleep Monitor 3.5 olarak isimlendirilen cihaz Amerika’daki Apple mağazalarında 150 dolardan alıcı buluyor. Apple tarafından satın alınmadan önce Beddit tarafından cihazın 3.0 versiyonu satılmıştı.

Ürünün sayfasında aşağıdaki ifadeler yer alıyor.

Beddit Sleep Monitor otomatik olarak uykunuzu takip eder ve uyku kalitenizi yönetmek ve geliştirmek amacıyla iPhone telefonunuzda bulunan Beddit uygulaması  ile birlikte çalışır. Yaklaşık 2mm inceliğinde olan sensör şeridinin varlığını fark etmeniz mümkün bile değil. Otomatik ve tam takip sayesinde uyku süreniz, nabzınız, nefes alışınız, horlamanız, oda sıcaklığı ve nem gibi değerlerin hepsi doğru bir şekilde ölçülür. Günlük uyuma vakti ve uyku süresi hedefleri ayarladığınız zaman, Beddit uygulaması bunu başarmanız amacıyla size bazı ipuçları verir.

Apple için sağlık ve kişisel takip anlamında önemli bir konumda olan cihaz, Apple logosu yerine Beddit ismini barındırıyor. Ancak cihazın tamamen Apple’a ait bir aksesuar olduğu belirtiliyor.

Uyku takibi yapan cihaz ayrıca şarj gerektirmiyor. Cihazın bir USB kablosu ile gece boyunca bağlı kalması gerekiyor. Beddit uygulaması şimdilik sadece iPhone cihazlar için çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google Tarafından Kaldırılan Bu 22 Uygulama Şarjınızı Bitiriyor Olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir