Kapat

Apple Yıllar Sonra Yeni iPod Modelini Duyurdu

Anasayfa
HABER Apple Yıllar Sonra Yeni iPod Modelini Duyurdu

Kimileri tarafından artık eskidiği düşünülen iPod, küçük boyutu ve nispeten uygun fiyatıyla Apple’ın farklı bir müşteri kitlesini elde etmesini kolaylaştırmıştı. 2008 yılında satışlarda zirveyi yakalayan iPod’un satışları yıllar boyu devam etti. Apple mağazalarında ve web sitesinde listelenmeyen iPod buna rağmen belirli bir kitlenin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Yeni iPod Touch modeli yeni donanım ile piyasaya sürülecek. Üç yıl önce piyasaya sürülen A10 Fusion yongasını kullanacak olan cihaz, önceki versiyonlara göre iki kat daha hızlı çalışacak. Ayrıca grup FaceTime özelliğini destekleyecek olan yeni iPod Touch, artırılmış gerçeklik uygulamalarını da çalıştıracak.

Şu ana kadar en yüksek kapasiteli iPod olma ünvanını taşıyacak olan cihaz, ekstra müzik dosyalarına sahip kullanıcılar için 256GB depolama alanı ile piyasaya sürülecek. Yeni iPod touch, fiziksel Ev butonu, dört inçlik küçük bir ekran ve çoğu modern iPhone’dan daha düşük bir fiyatla önceki modeller ile benzerlik taşıyor.

Amerika’da 32GB versiyonu $199’dan satışa sunulan iPod Touch’ın 256GB versiyonu $399 olarak fiyatlandırılacak. Cihazın Salı günü 27 ülkede satışa sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Siri konuşmaları kaydediyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir