Kapat

Apple’ın Katlanabilir Telefonuna Dair Detaylar Ortaya Çıktı

Anasayfa
HABER Apple’ın Katlanabilir Telefonuna Dair Detaylar Ortaya Çıktı

Apple, katlanabilir telefon alanında rakiplerine ayak uydurabilmek amacıyla hamlelerine devam ederken, bu telefon modeline dair patent detayları ortaya çıktı.

Patent başvurusu, Samsung’un bugün gerçekleşen ve ilk katlanabilir telefonunu sergilediği etkinlikten yaklaşık bir hafta önce yapıldı.

Patent dosyası, menteşeli, katlanabilir bir ekranın nasıl çalıştığı hakkında teknik detayları ve ikiye veya üçe katlanan cihazların taslaklarını gösteriyor.

Patentte, katlanabilir ekranların sadece akıllı telefonlar için değil aynı zamanda dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı saatler ve hatta kulaklıklar için de uygulanabileceği belirtiliyor.

Bu patent dosyası, Apple’ın kesin olarak yakın bir gelecekte katlanabilir bir iPhone piyasaya süreceği anlamına gelmiyor. Tasarım sadece bir başvuru olup, henüz ABD Patent Ofisi tarafından kabul edilmedi.

Yine de Apple, katlanabilir telefonlar ile ilgili henüz bir gelişmeye imza atmayan akıllı telefon üreticilerinden biri olarak öne çıkıyor. Huawei, 5G katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığını doğrularken, Samsung bugün gerçekleşen etkinlikte amiral gemisi Galaxy S10 ile birlikte Galaxy Fold’u duyurdu.

Apple’ın katlanabilir telefon alanında ne zaman bir açıklama yapacağı ise henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir