Kapat

Apple’ın Yeni iPhone Modelleri Çok Daha Küçük Çentikle Gelebilir

Anasayfa
HABER Apple’ın Yeni iPhone Modelleri Çok Daha Küçük Çentikle Gelebilir

Yeni iPhone modellerini sarmalayan çentik dedikoduları artık öyle bir noktaya geldi ki 2019 yılında iPhone modellerinin çentikli olup olmayacağı konularında çeşitli söylentiler interneti sarmaya başladı.

Apple’ın tedarikçilerinden biri olduğu düşünülen bir şirket geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Apple’ın yeni bir sensör teknolojisi kullanacağını ve Face ID sisteminin bulunduğu çentik tasarımını küçülteceğini iddia etti.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, yeni teknoloji, OLED ekranının arkasına sığacak kadar küçük bir ışık ve yakınlık sensörü paketi olacak. AMS üst düzey pazarlama müdürü David Moon, “Akıllı telefon OEM’leri, ürünlerinin ekran/gövde oranını en üst düzeye çıkarmak, çerçeve alanını ekranın yüzeyinde mümkün olduğunca azaltmak için çalışıyorlar” dedi. Yeni teknoloji, telefon tasarımcılarının bunu tamamen yeni bir düzeye getirmesine, hatta çerçeveyi tamamen elimine etmesine izin veriyor.

Böyle bir tasarımın mümkün olduğunu belirten Moon, bu yeni teknolojinin “bir OLED ekranın arkasında çalışabildiğini, cihazın olağanüstü hassasiyeti ve karmaşık ölçüm algoritmalarının uygulanmasıyla OLED ekranın neden olduğu optik bozulmanın telafi edilebildiğini” söyledi.

Reuters, resmi olarak Apple’ı müşterisi olarak belirtmeyen AMS şirketinin iPhone X, XR, XS ve XS Max cihazlarının kamera sistemleri için optik sensör tedarikçisi olabileceğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir