İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Araç “SMS, PTT, HGS” Kilometre (KM) Sorgulama Nasıl Yapılır?

Günümüzde ikinci el araç satışlarında insanların en çok merak ettiği konuların başında hasar durumu ve kilometre orjinalliği gelmektedir. Peki araçların hasar durumu ve orjinal km olup olmadığı nasıl anlaşılır? Aracın hasar durumunu SMS ile 5664 hasar sorgulama servisi sayesinde öğrenmek mümkün. Eskiden SMS ile kilometre sorgulama 5665 km sorgulama servisi ile yapılabiliyordu. Ancak artık kilometre sorgulamanın en kolay yolu muayene km sorgulamaktır.

Bir çok expertiz firması km orjinalliği konusunda motor performansını baz alsada kitabına uygun devirli kullanılmış bir motor kilometre orjinalliğini kesinlikle gizleyecektir.

Araçların kilometresi ile oynanıp oynanmadığını bazı iyi ustalar direk tespit edebiliyor. Ancak bu konuda aklınızda bir soru işareti var ise 6TL ücret karşılığında muayene km sorgulama ile gerçek kilometreyi görebilirsiniz. Araçlar muayeneye girdiğinde mutlaka kilometreleri kayıt altına alınmaktadır bu sayede araçların orjinal kilometrede olup olmadığı tespit edilebilmektedir.

Araç kilometre ve muayene sorgulama ekranına linkten ulaşabilir yada aşağıdaki linklerden telefonunuza uygun mobil uygulamayı indirerek baktığınız aracın girdiği muayenelerdeki orjinal kilometrelerini öğrenebilirisiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Uygulamayı indirerek yada web sitesinden km sorgulama ekranında araca ait plaka yada şasi no ile kilometre sorgulama işlemini bir kaç adımda tamamlayabilirsiniz. Kilometre sorgulama detayları site mail olarak iletilmektedir.

Mesaj atarak km sorgulama işlemi şuan için yapılamamaktadır. Bu sebeple mesaj kilometre sorgulaması yaptığı söylenen servisler güvenli olmaya bilir.

Araç kilometre sorgulama uygulamalarını linkten indirebilirsiniz. Linkteki HGS uygulaması ile online bakiye yükleme, mtv borç sorgulama, km sorgulama, trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemleride yapılabilmektedir.

HGS - Hızlı Geçiş Sistemi
HGS - Hızlı Geçiş Sistemi
Developer: Ptt A.Ş.
Price: Free
‎HGS - Fast-Pass System
‎HGS - Fast-Pass System
Developer: Ptt A.Ş.
Price: Free

Önemli bilgiler; Km sorgulama e devlet kapısından yapılamamaktadır. Tüvtürk km sorgulama 2019 işlemleri sadece araç sahipleri tarafından yapılabilmektedir. Şuan için kilometre (km) sorgulama ücretsiz olarak yapılamamaktadır. Ücretsiz km sorgulama servisleri olduğunu iddia eden yerlere güvenmeyiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar