İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

ARCX Coin Nedir? | ARC Governance Nedir? | ARCX Coin Hakkında Bilgiler

ARCx, bir DeFi Pasaportu verilmesi yoluyla zincir üzerinde kimliğe güç sağlayan merkezi olmayan bir puanlama protokolüdür.

DeFi Pasaportundaki ilk sayfa veya öğe, zincir üstü bir kredi puanıdır. Bu ilk puan, adresin zincir üzerindeki etkinliğinin değerlendirilmesine dayalı olarak bir kimliğe verilir.

ARCx DeFi Pasaportu Nedir?

ARCx DeFi Pasaportu, birden fazla blok zincirinde Merkezi Olmayan Finansta kullanıcı ve protokollerin temelini oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. İlk sayfasını oluşturan ARCx Kredi Puanının ötesinde, zincirleme faaliyete dayalı kimliklerin takma adlı, merkezi olmayan profil oluşturma ve değerlendirmesi için başvurular sonsuzdur.

Yakın gelecekte ARCx, DeFi Pasaportuna daha fazla puan ve sayfa eklemeye devam etmeyi planlıyor. Bunlar şunları içerir:

  • Bir çiftçinin uzun vadeli bir zihniyete sahip olup olmadığını değerlendiren ve çiftçilik ve hemen satış yerine bir protokolün uzun vadeli büyümesi için destek gösteren “Verimli Tarım Puanları”. Bu parametrelere dayalı daha yüksek bir Verim Tarımı puanı, olumlu APY’nin daha yüksek kaliteli ve aktivist bir topluluğu teşvik etmesini potansiyel olarak sağlayabilir.
  • Zincirdeki bir adresin airdrop yapıp yapmadığını değerlendiren “Airdrop Skoru” yine, bir protokolün uzun vadeli büyümesine destek olduğunu gösterir veya hemen jetonlarını satar.
  • Protokollere ve oluşturuculara bir kullanıcının zincir içi yönetişime ne kadar aktif olarak dahil olduğunu gösteren “Yönetişim Puanı”. Yönetişimdeki etkinlik ölçütlerinin ötesinde, bir kullanıcının zincir üzerinde aldığı kararların türleri ve verilen protokol(ler)deki yönetişimlerinin doğası, güdüler ve gelecekteki davranışlar hakkında çok şey söyleyebilir.
  • Bir protokolün bir karşı tarafla nasıl etkileşim kurmak istediğine bağlı olarak farklı oranlar vermek için botlar ve gerçek kimlikler arasındaki farkları belirleyen “Tüccar Puanları”. Örneğin, bir DEX, botlara kıyasla kimlikler için daha düşük ticaret ücretleri sağlayabilir.

ARCX Coin Nedir?

ARCx Governance Token’ın temel işlevi, ARCx protokolünün kendisinin yönetişim mekanizması olmaktır. Belirteç, sürdürülebilir büyümeyi ve adil yönetimi teşvik etmek için ekosistem içindeki çeşitli paydaşlar arasındaki teşvikleri hizalamayı amaçlamaktadır.

ARCx Governance Token şu anda token sahiplerinin hazineden yapılan harcamalar için oy kullanmasına izin veriyor. Gelecekte, ARCx token sahipleri ağdan üretilen nakit akışlarını almak için oy kullanabilecek ve protokolün kendisini yükseltmek için yerel zincir içi yönetişime katılabilecekler.

ARCx’in zincir üstü yönetişiminin ilk durağı topluluk forumudur. Bir ARCx İyileştirme Önerisi (AIP), bir gönderideki veya yeni bir gönderideki açık tartışmadan doğmalı ve bu, bir Devam Eden Çalışma (WIP) önerisine ve son olarak oylanacak nihai biçiminde bir AIP’ye yol açmalıdır.

ARXC Coin Nasıl Alınır?

ARCX Token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Ritestream, Film ve TV NFT’leri için merkezi olmayan küresel bir platformdur. Film ve eğlence prodüksiyonlarına fon sağlamak ve bunları piyasaya sürmek, film yapımcıları ve...

Kripto Para

Luna Rush, blockchain teknolojisine dayalı yeni başlatılan bir RPG oyunudur. Seviye Atlamaya ve Stratejiye Odaklanmış nihai boşta oyun deneyiminin tadını çıkarın! Luna Rush, Anime...

Kripto Para

Xoil Wars, öğrenmesi on dakika ve ustalaşması ömür boyu süren dijital bir tahsil edilebilir kart oyunudur. Oyuncular ana üslerinde savaşan robotlardan oluşan sert takımlar kurabilir,...

Kripto Para

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik endüstrileri son birkaç yılda muazzam bir şekilde büyüdü. Ancak, ana akım haline gelmeden önce çözülmesi gereken birçok sorun var. Bu sorunların...