İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

ARCX Coin Nedir? | ARC Governance Nedir? | ARCX Coin Hakkında Bilgiler

ARCx, bir DeFi Pasaportu verilmesi yoluyla zincir üzerinde kimliğe güç sağlayan merkezi olmayan bir puanlama protokolüdür.

DeFi Pasaportundaki ilk sayfa veya öğe, zincir üstü bir kredi puanıdır. Bu ilk puan, adresin zincir üzerindeki etkinliğinin değerlendirilmesine dayalı olarak bir kimliğe verilir.

ARCx DeFi Pasaportu Nedir?

ARCx DeFi Pasaportu, birden fazla blok zincirinde Merkezi Olmayan Finansta kullanıcı ve protokollerin temelini oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. İlk sayfasını oluşturan ARCx Kredi Puanının ötesinde, zincirleme faaliyete dayalı kimliklerin takma adlı, merkezi olmayan profil oluşturma ve değerlendirmesi için başvurular sonsuzdur.

Yakın gelecekte ARCx, DeFi Pasaportuna daha fazla puan ve sayfa eklemeye devam etmeyi planlıyor. Bunlar şunları içerir:

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • Bir çiftçinin uzun vadeli bir zihniyete sahip olup olmadığını değerlendiren ve çiftçilik ve hemen satış yerine bir protokolün uzun vadeli büyümesi için destek gösteren “Verimli Tarım Puanları”. Bu parametrelere dayalı daha yüksek bir Verim Tarımı puanı, olumlu APY’nin daha yüksek kaliteli ve aktivist bir topluluğu teşvik etmesini potansiyel olarak sağlayabilir.
  • Zincirdeki bir adresin airdrop yapıp yapmadığını değerlendiren “Airdrop Skoru” yine, bir protokolün uzun vadeli büyümesine destek olduğunu gösterir veya hemen jetonlarını satar.
  • Protokollere ve oluşturuculara bir kullanıcının zincir içi yönetişime ne kadar aktif olarak dahil olduğunu gösteren “Yönetişim Puanı”. Yönetişimdeki etkinlik ölçütlerinin ötesinde, bir kullanıcının zincir üzerinde aldığı kararların türleri ve verilen protokol(ler)deki yönetişimlerinin doğası, güdüler ve gelecekteki davranışlar hakkında çok şey söyleyebilir.
  • Bir protokolün bir karşı tarafla nasıl etkileşim kurmak istediğine bağlı olarak farklı oranlar vermek için botlar ve gerçek kimlikler arasındaki farkları belirleyen “Tüccar Puanları”. Örneğin, bir DEX, botlara kıyasla kimlikler için daha düşük ticaret ücretleri sağlayabilir.

ARCX Coin Nedir?

ARCx Governance Token’ın temel işlevi, ARCx protokolünün kendisinin yönetişim mekanizması olmaktır. Belirteç, sürdürülebilir büyümeyi ve adil yönetimi teşvik etmek için ekosistem içindeki çeşitli paydaşlar arasındaki teşvikleri hizalamayı amaçlamaktadır.

ARCx Governance Token şu anda token sahiplerinin hazineden yapılan harcamalar için oy kullanmasına izin veriyor. Gelecekte, ARCx token sahipleri ağdan üretilen nakit akışlarını almak için oy kullanabilecek ve protokolün kendisini yükseltmek için yerel zincir içi yönetişime katılabilecekler.

ARCx’in zincir üstü yönetişiminin ilk durağı topluluk forumudur. Bir ARCx İyileştirme Önerisi (AIP), bir gönderideki veya yeni bir gönderideki açık tartışmadan doğmalı ve bu, bir Devam Eden Çalışma (WIP) önerisine ve son olarak oylanacak nihai biçiminde bir AIP’ye yol açmalıdır.

ARCX Coin Bilgileri

ARCX Coin Nasıl Alınır?

ARCX ile şu anda işlem yapılan en büyük borsa Gate.io‘dur. İşlem çiftleri, ARCX ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Binance borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla ARCX coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

NanoByte, kripto-cüzdanları e-para, kredi kartları, sigorta ve diğer yatırımlar gibi FIAT ürünleriyle uyumlu hale getirerek kripto para birimini geleneksel/geleneksel para birimi sistemine bağlamayı amaçlamaktadır....

Kripto Para

Gate.io Startup listelemesine eklenen ASTO Coin hakkında merak edilenleri sizler için derliyoruz. Altered State Machine (ASTO), Dinamik NFT’ler tarafından desteklenen yapay zeka için Merkezi...

Kripto Para

Web 2.0’a elveda deyin ve web 3.0 ile geleceğe girin. Web’i tamamen yeni bir bakış açısıyla keşfetmenizi sağlayan yerleşik kripto özellikleri içeren tamamen sürükleyici...

Kripto Para

Black Stallion, çeşitli zırhlı savaş araçları ve uçakların yanı sıra ek silahlarla (örneğin Drone’lar) dolu bir oyun evrenidir. MBG evreninde, taret gibi tank parçaları, tankın...