Kapat

Atılan Tweet’leri Düzenleme Özelliği Yakında Gelebilir

Anasayfa
HABER Atılan Tweet’leri Düzenleme Özelliği Yakında Gelebilir

Twitter’da atılan tweetleri daha sonra düzenlemek en çok istenen özelliklerden bir tanesi. Düzenleme özelliği en çok tweetlerdeki yazım hatalarını düzeltebilmek için isteniyor. Ancak böyle bir özelliğin kötüye kullanılabilme ihtimalinden dolayı Twitter bu konuda tedbirli davranıyor.

Tweet düzenleme özelliği henüz ortaya çıkmamasına rağmen bu özelliğin platforma nasıl entegre edilebileceği ile ilgili tartışmalar devam ediyor.

Twitter patronu Jack Dorsey özelliğin nasıl çalışabileceği ile ilgili açıklama yaptıktan sonra özelliğin yakında geleceğine dair dedikodular alevlenmeye başladı.

Joe Rogan ile konuşan Dorsey, tweet düzenlemenin çalışma mekanizmasına dair bazı detayları paylaştı. Tweet’lerin yalnızca çok kısa bir süre için düzenlenebilir olması gerektiğini ve özelliğin Gmail’in “geri alma” seçeneğine benzer bir şekilde çalışabileceğini – yani tam bir düzenleme olanağı vermek yerine gönderme aşamasında bir gecikme getirilebileceğini öne sürdü.

Tweetleri telefonlardaki mesajlara benzeten Dorsey, “Bir kez bir mesaj gönderdiğinizde, bunu geri alamazsınız. Aynı şekilde bir tweet gönderdiğinizde de anında paylaşılır. Bu süreci geri alamazsınız”dedi.

Dorsey ayrıca tweet gönderildikten sonra 5 ile 30 saniye arasında bir gecikme yaratılabileceğini ve bu aşamada kişinin tweet’i düzenleyebileceğini söyledi.

Ayrıca, kullanıcılara orijinal tweet’leri görme olanağı verilmesi gerektiğini, ancak bunun platforma ne zaman geleceğine dair hiçbir ipucunun bulunmadığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir