Kapat

BAKKT Borsası, Günlük Bitcoin Vadelerini 12 Aralık’ta İşleme Alıyor

Anasayfa
Kripto Para BAKKT Borsası, Günlük Bitcoin Vadelerini 12 Aralık’ta İşleme Alıyor

New York Menkul Kıymetler Borsası ana ortağı ICE tarafından kurulan kripto para platformu BAKKT Borsası, günlük Bitcoin vadelerini 12 Aralık’ta işleme açacağını duyurdu.

ICE’in yayınladığı basın bülteninde, BAKKT’ın, vadeli işlem sözleşmesini destekleyen Bitcoin’leri ICE’nin dijital varlık depolarında saklayacağı belirtildi.

BAKKT platformu Microsoft ve Starbucks’ın yanı sıra birkaç önemli şirketle birlikte geliştirildi.

New York Borsası gibi klasik finans sektörü kuruluşlarının Kripto Para sektörüne girişleri dijital para piyasalarında genel bir hareketliliğe neden olurken buna karşılık Bitcoin ve diğer kripto paralarda bir artış görülmedi.

Kripto para yatırımcı bu tarz haberlere normalde direk reaksiyon gösterirken yaşanan ani düşüşler ve kayıplar yatırımcıları daha temkinli olmaya yöneltiyor.

Yapılan açıklamada BAKKT’ın aralık ayından itibaren gerçek ürün teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini sunmaya başlayacağı bildirildi. Bu açıklamaların piyasalar üzerinde etkisini görebilmemiz için 12 Aralık tarihini beklememiz gerekebilir.

Yatırımcılar BAKKT Borsasın’da dijital varlıklara yatırım yapmanın oluşan risklerden kendilerini ne kadar koruyacağını şimdiden sorguluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Humaniq ( HMQ ) coin nedir? Geleceği var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir