İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

BAS Coin Nedir? | Basis Share Nedir? | BAS coin Hakkında Bilgiler

Kripto para birimlerinin fiyat oynaklığı, toplu kabul için önemli bir engelleyicidir. İtibari para cinsinden değerdeki hızlı değişimleri, ödeme değerlerinin ödeme zamanlarında bile değişmesine neden olur, bu da onları idare eden tüccarlar için son derece elverişsizdir.

Stabilcoin’ler , mevcut itibari para birimleriyle (Amerika Birleşik Devletleri doları gibi) bir döviz kuru sabitine veya itibari paraya ilişkin bir endekse sahip kripto para birimleridir ve böylece bir ödeme aracı olarak faydalarını önemli ölçüde artırır.

Basis Cash , açık kaynaklı, izinsiz bir algoritmik sabit paradır.

Basis Cash protokolü, başlangıçta Ethereum blok zincirinde hafif bir uygulama olarak piyasaya sürülen base.io’nun orijinal vizyonunu canlandırmayı amaçlıyor .Orijinal Basis projesinin kapanmasından bu yana yapılan fikirleri ve yenilikleri ekleyen Basis Cash ekibi, teknik incelemesi ile ana hatları verilen orijinal mekanizmada değişiklikler yaptı. Daha fazla ayrıntı için okumaya devam edin.

Basis Share Jetonları

BAC – Temel Nakit

Temel Nakit belirteçleri, bir değişim aracı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yerleşik istikrar mekanizması, arzlarını genişletir ve daraltır ve MakerDAO Multi-Collateral Dai tokenine (kabaca ABD Doları yakınında işlem gören) sabit kalmasını sağlar.

BAB – Baz Tahviller

Temel Tahviller, Temel Nakit arzındaki değişiklikleri teşvik etmek için bastırılır ve itfa edilir. Tahviller her zaman Baz Nakit sahiplerine satılır, ancak alımların 1 Baz Nakit’in altında bir fiyattan yapılması beklenir. Herhangi bir zamanda, sahipleri tahvillerini Basis Cash Hazinesi’ndeki Basis Cash jetonlarıyla değiştirebilirler. İtfa üzerine 1 Baz Tahvil’i 1 Baz Nakit’e çevirerek önceki tahvil alımlarından prim kazanabilirler. base.io’daki Baz Tahvillerin aksine, Basis Cash’deki tahvillerin vadesi yoktur. Hazine pozitif BAC bakiyesine sahip olduğu sürece, tüm sahipler tahvillerini Basis Cash jetonlarına çevirebilir.

BAS – Baz Hisse Senetleri

Baz Hisseler, Basis Cash ağının değerini gevşek bir şekilde temsil eder. Basis Cash’e yönelik artan talep, Hazine’nin yeterince dolu olması koşuluyla, basılacak ve Basis Hisse sahiplerine dağıtılacak yeni Basis Cash jetonları ile sonuçlanır.

Basis Share token sahipleri, Boardroom sözleşmesinde biriken Basis Cash tokenlerinden orantılı bir pay talep edebilirler.

BAS Coin Nasıl Alınır?

BAS token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Neden bir Web3 yönlendirme protokolü oluşturmalısınız? Mevcut web ve genel iletişim yönlendirmesi, yönlendirme bilgileri ve bağlantı proxy’si için hala merkezi sunuculara bağımlıdır. Lumerin protokolü, yönlendirme...

Kripto Para

DEUS Finance Evolution, başkalarına finansal araçlar inşa etmeleri için altyapı sağlanan, merkezi olmayan finansal hizmetler pazarıdır. DEUS altyapısı, üçüncü tarafların sentetik hisse senetleri, CFD’ler,...

Kripto Para

KARMAVERSE, GameFi ve SocialFi öğelerinden oluşur ve blok zinciri teknolojisi üzerine kuruludur. KARMAVERSE, blockchain teknolojisine dayalı bir metaverse oyun platformudur. Karma Games tarafından üretilen...

Kripto Para

KILT, karmaşık bir yönetişim sistemi kullanarak KILT Coin sahipleri topluluğu tarafından alınan kararlar ile merkezi olmayan bir kimlik blok zinciri ağıdır. KILT Protokolü, önümüzdeki...