Kapat

Bayramın İlk Günü Kesintiler Yaşayan Operatörler Birbirlerini Suçladı

Anasayfa
HABER Bayramın İlk Günü Kesintiler Yaşayan Operatörler Birbirlerini Suçladı

Ramazan bayramı boyunca sokağa çıkma yasağı uygulamaya konduğundan dolayı sevdikleri ile telefon üzerinden görüşmek isteyen vatandaşlar kullandıkları operatörler ile sorunlar yaşamaya başladı. Bayram kutlamalarının görüntülü sohbet ve arama ile gerçekleşmesi üzerine operatörlerde büyük yoğunluklar yaşandı ve kesintiler meydana geldi.

Kesintiler üzerine açıklama yapan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom ise bu kesintilerin kendilerinden kaynaklanmadığını iddia etti. Birbirine benzer açıklamalarda bulunan operatörler, kesintilerin diğer operatörlerden kaynaklandığını savunarak aynı operatör üzerinden gerçekleştirilen aramalarda kesinti yaşanmadığını belirtti.

Operatörlerin birbirine bu kadar yakın açıklamalarda bulunması ise Twitter üzerinde alay konusu oldu. Kullanıcıların bazıları hâlâ internete erişimde sorun yaşadığını belirtirken, kesintilerden şikayet eden onlarca kullanıcı bulunuyor.

Türkiye genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında vatandaşlar bu bayramı evlerinde geçiriyor. Sevdiklerini aramak ve bayramlaşmak için telefonlarına sarılan vatandaşın bir kısmı aramalarda ve internet erişiminde sorun yaşarken, operatörler yaşanan bu durum karşısında birbirini suçluyor.

Sorunun gerçek anlamda neden kaynaklandığı ise henüz net değil. İlerleyen saatlerde yoğunluğun azalması ile birlikte operatörlerin de normale dönmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  İnternetin karanlık yüzü: Deep Web

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir