Kapat

Bilgisayar Satışlarında Taksit Sayısı Arttırıldı

Anasayfa
Bilgisayar Bilgisayar Satışlarında Taksit Sayısı Arttırıldı

BDDK tarafından yapılan yeni bir düzenleme ile birlikte bilgisayar satışlarında ve diğer alanlarda taksit sayısı yeniden belirlendi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından yapılan açıklamada, tablet bilgisayarlar hariç, bilgisayar satışlarındaki taksit sayısı 6 aydan 12 aya çıkarıldı.

Dolar kuruna bağlı olarak artış gösteren elektronik cihaz fiyatları, vatandaşın teknoloji alanında alım gücünü oldukça olumsuz etkilediğinden dolayı taksit sayısının arttırılması olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

BDDK tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Tablet alımları hariç bilgisayar alımlarında ve taşımacılık ile ilgili harcamalarda 6 aydan 12 aya, seyahat acenteleri ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda 9 aydan 12 aya, kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırının ise 9 aydan 12 aya çıkarılmasına karar verilmiştir” şeklinde ifade edildi.

Taksit sayısının arttırılması ile birlikte, tüketicilerin bilgisayar satın alımında yükünün hafifletmesi planlanıyor. Döviz kurunda meydana gelen artış, yoğun olarak ithalata bağlı olan elektronik sektörünü büyük bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Bilgisayar satın almak isteyen tüketiciler ise çareyi taksitle ödemede buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir