Kapat

Bill Gates, Microsoft Yönetim Kurulundan Çekildi

Anasayfa
HABER Bill Gates, Microsoft Yönetim Kurulundan Çekildi

Bill Gates geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, hayırseverlik faaliyetlerine daha fazla zaman ayırabilmek ve “küresel sağlık ve kalkınma, eğitim ve iklim değişikliği ile mücadele” gibi konulara odaklanabilmek için böyle bir karar aldığını belirtti.

Bill ve Melinda Gates Vakfı aracılığıyla her yıl milyarlarca doları çeşitli hayırseverlik projeleri için harcayan Gates’in böylece vakıf faaliyetlerine daha fazla zaman ayıracağı tahmin ediliyor.

Bill Gates, Microsoft’u kırk dört yıl önce Paul Allen ile birlikte kurdu. Gates, 2000 yılına kadar CEO, 2008 yılına kadar tam zamanlı yönetici olarak görev yaptı ve 2014 yılında yönetim kurulu başkanlığı görevinden istifa etti. Bugüne kadarki resmi rolü teknik danışman ve genel kurul üyesi olan Bill Gates, genel kurulu üyeliğinden ayrılmış olmasına rağmen, şirketin CEO’su Satya Nadella’nın isteği üzerine şirketin teknik danışmanı olarak kalmaya devam edecek.

Şirketin CEO’su Satya Nadella, yaptığı açıklamada “Yıllar boyunca Bill ile çalışmak ve ondan ders almak büyük bir onur ve ayrıcalıktı. Bill, yazılımın demokratikleştirici gücüne inanarak, toplumun en zorlu sorunlarını çözme tutkusuyla şirketimizi kurdu.”dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Yeni Nokia telefonların fiyatı belli oldu !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir